Bad Gastein (Austria) - wyjazdy narciarskie

Bad Gastein to region w Salzburgu, leżący w Wysokich Taurach, na wysokości 1002 m n.p.m. w górach Austriackich. Dolina Bad Gastein, razem z Bad Hofgastein, Dorfgastein i Sportgastein, tworzą jeden z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Austrii. Oprócz wysokiego poziomu bazy hotelowej i restauracyjnej, Bad Gastein wraz z innymi dolinami, słynie z dużego zaplecza turystyczno-wypoczynkowego. Infrastruktura narciarska w Bad Gastein, jest bardzo nowoczesna i przyjazna pod względem tras, wyciągów i atrakcji związanych ze sportami zimowymi. W tę część Salzburga przyjeżdżają na urlop zimowy wszyscy, którym zależy na aktywnym wypoczynku, w tym jeździe na nartach. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy znajomych, a nawet celebryci i sławne osoby, co roku w miesiącach grudzień-kwiecień, pojawiają się w Bad Gastein, aby czynnie i miło spędzić czas. Oprócz jazdy na nartach, w Bad Gastein dostępne są także inne rodzaje aktywnego wypoczynku. Można przejechać się kuligiem po Parku Narodowym Hohe Tauern, pójść śladem szlaków do pieszej wędrówki lub poślizgać się po torze saneczkowym. Dodatkowo można zaczerpnąć relaksu w luksusowych kompleksach wodno-termalnych i centrach odnowy biologicznej. Reasumując, narty w Bad Gastein, to bardzo dobry pomysł na urlop zimowy. Można liczyć w tym miejscu na komfort związany z bazą narciarską, noclegową, gastronomiczną i uzdrowiskową.

Ośrodek narciarski Bad Gastein Ski Amade

Bardzo duży połączony ze sobą teren narciarski. Łącznie to 760 kilometrów, 356 nartostrad, 270 wyciągów, a to wszystko na jednym karnecie. Gastein – największy bezlodowcowy ośrodek narciarski w Salzburgu – oferuje w Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein oraz Sportgastein idealna mieszankę, którą w tej postaci można znaleźć jedynie w jednym miejscu na świecie. Okoliczne szczyty, takie jak Stubnerkogel, Fulseck, Schlossalm oraz Graukogel zapewniają wspaniałe widoki na bajeczny krajobraz górski, świetnie przygotowane nartostrady i zimowe przeżycia dla dzieci i dorosłych.
Trasy zjazdowe z przewyższeniem ponad 1000 m zapewniają urozmaiconą zabawę na stoku, doskonale połączoną z nowoczesnymi wyciągami i kolejkami linowymi. Osoby początkujące odnajdą się na wyciągu Judau w Skicenter Angertal. Bardzo popularna trasa Hohe Scharte Nord (oznaczona na planie tras jako trasa zjazdowa numer H1) – o długości 8 km i różnicy wzniesień 1,440 m jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Alpach Wschodnich.
Ośrodek do dyspozycji turystów udostępnia 87 km tras narciarskich oraz ok. 30 różnych wyciągów w tym gondole oraz wyciągi krzesełkowe.

Wyciągi narciarskie i trasy w Bad Gastein

Długość trasy narciarskiej: 87,2km

Łatwe: 30,8kmŚredni: 52,5kmTrudny: 2,6kmFreeride/Trasy: 1,3km

Wyciągi:

Bad Gastein to dolina, która słynie z nowoczesnych wyciągów oraz wspaniale przygotowanych tras narciarskich. Wykupując karnet na doliny: Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein i Sportgastein, mamy dostęp do wszystkich tras położonych na wysokości 870 – 2300 m n.p.m. W sumie do dyspozycji jest tam 87 kilometrów tras (30), w tym 31 kilometrów tras niebieskich (10), 52 kilometry tras czerwonych (18) oraz 3 kilometry tras czarnych (2). Większość tras jest bezdrzewnych i szerokich, a to daje poczucie bezpieczeństwa, zarówno osobom początkującym jak i średniozaawansowanym. Bezsprzecznie, wszystkie trasy zachęcają do uprawiania narciarstwa oraz jazdy na snowboardzie. Bad Gastein posiada 18 innowacyjnych i komfortowych wyciągów. Najwięcej jest gondoli - 8, następnie 6 wyciągów krzesełkowych i 4 wyciągi orczykowe. Wyciągi narciarskie w Bad Gastein, dzięki swojej innowacyjności, umożliwiają dojazd do jednego z najwyższych punktów Ziemi Salzburskiej. Po całym dniu zjazdowym, warto skorzystać z centrów odnowy biologicznej lub z basenów termalnych, dostępnych w miasteczku. Dodatkowymi atrakcjami w okresie zimowym, jest: możliwość jazdy nocnej po oświetlonym stoku, uprawianie narciarstwa tourowego, korzystanie z lodowiska, jazda kuligiem, dostępność torów saneczkowych oraz wiele zabaw dla najmłodszych i imprez dla dorosłych, organizowanych przez animatorów i obsługę danego hotelu.

Pogoda i warunki narciarskie Bad Gastein

Bad Gastein leży na wysokości 1002 m n.p.m. i charakteryzuje się klimatem umiarkowanym zimnym. Najchłodniejszym miesiącem w Bad Gastein jest styczeń, a najcieplejszym jest lipiec. W styczniu średnia temperatura waha się na poziomie minus 8, a w lipcu jest to średnio 11 stopni na plusie. Opady śniegu w Bad Gastein występują w grudniu, co daje dobre podłoże do uprawiania narciarstwa zjazdowego w styczniu i w lutym. Sezon zimowy kończy się w kwietniu, gdyż w maju na tym obszarze występuje dużo opadów deszczu. Ze statystyk wynika, ze w 2020 roku opady deszczu występowały praktycznie w każdym letnim miesiącu i wahały się w okolicach 1414 mm. Średnia temperatura w roku w Bad Gastein to wartość 1,3 stopnia powyżej zera. Miłośnicy sportów zimowych, którzy chcę być pewni dobrej pogody by uprawiać aktywności na śniegu, powinni wybrać się do Bad Gastein w lutym.

Skipass

Skipass w Bad Gastein, obejmuje cztery doliny wchodzące w skład Ski Amade, czyli największego ośrodka narciarskiego w Austrii. Każda dolina jest na innej wysokości, tj. Dorfgastein (830 m n.p.m.), Bad Hofgastein (857 m n.p.m.), Bad Gastein (1002 m n.p.m.), Sportgastein (1590 m n.p.m.). Wszystkie wymienione wyżej doliny, tworzą ośrodek narciarski, składający się z 87 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. Jest tam 18 wyciągów narciarskich, z których można korzystać w ramach jednego skipassa. Oprócz 30 dostępnych tras, skipass upoważnia do: skorzystania ze snowparku, jazdy nocnej po oświetlonym stoku, pieszych wędrówek po oznaczonych szlakach turstycznych. Ceny skipassów w Bad Gastein uzależnione są od sezonu, oraz od wieku osoby zjeżdżającej. W sezonie wysokim, czyli w miesiącach styczeń, luty, marzec ceny są dość wysokie. Osoba dorosła w wieku 18-60 lat za 6-dniowy karnet zapłaci w okolicach 290 Euro, młodzież w wieku 16-17 lat pozjeżdża przez 6 dni za około 220 Euro, a dzieci w wieku 7-16 lat, za około 145 Euro. W Bad Gastein dla dzieci do lat 6, skipassy są darmowe. Seniorzy powyżej 60. roku życia otrzymują zniżkę w wysokości 20% ceny skipassa osoby dorosłej. Kaucja za skipass wynosi 3 Euro.

Kamerki - Bad Gastein

W Bad Gastein, na stokach narciarskich, umieszczone są kamery internetowe, które umożliwiają sprawdzenie warunków śniegowych oraz pogodę. Bieżące aktualizacje na kamerach, ułatwiają podjęcie decyzji, w którą część gór Austriackich, warto jest się wybrać w danym miesiącu. Oprócz nagranego widoku każdej z części Gastein, na kamerach można również sprawdzić parametry pogodowe, takie jak: opady śniegu lub deszczu, temperaturę, porywy wiatru, czy też ostrzeżenia pogodowe. Bad Gastein to dość duży obszar turystyczno-wypoczynkowy, więc warto zapoznać się z tym terenem, przeglądając kamery, jeszcze przed wyborem go na miejsce urlopu zimowego. Podczas przeglądania kamer, warto też sprawdzić każdą dolinę, zarówno te, które położone są na najniższych stacjach, jak i te, które znajdują się na wysokości ponad 2000 m n.p.m.

Transport do Bad Gastein - Samolot / Autokar

Bad Gastein, położone jest około 1050 kilometrów od Warszawy. Najwygodniejszą formą dojazdu do Bad Gastein jest wybór samolotu, a następnie bezpośredni transfer z lotniska do samego centrum doliny. Bez przesiadek dolecimy do Innsbrucka, oddalonego od Bad Gastein o 150 kilometrów. Zarówno lot jak i transfer trwają po około 3 godziny, czyli cała podróż, to około 6 godzin. Inną możliwością dojazdu do Bad Gastein jest wybór samochodu. Samochód jedzie około 12 godzin. Jadąc samochodem jesteśmy niezależni i możemy zorganizować sobie nocleg po drodze. Wtedy podróż podzielona jest na dwa etapy, co jest mniej męczące. Należy pamiętać, ze niektóre autostrady są płatne, a benzyna za granicą jest droższa niż w Polsce. Ostatnią możliwością transportu, jest opcja autokarowa. Autokar jest najtańszą możliwością dojazdu do Bad Gastein, ale również najdłużej trwającą. Plusem jest to, że w podróż 16-godzinną, zazwyczaj dobiera się autokar de lux z toaletą, rozkładanymi siedzeniami i komfortowymi udogodnieniami.

Opinie o Bad Gastein

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771