Flachau (Austria) - wyjazdy narciarskie

Flachau, to świetne warunki narciarskie oraz udany wypoczynek zimowy dla każdego. Jest to jeden z ośrodków, należących do największego i najatrakcyjniejszego regionu narciarskiego Ski Amade, położonego w Salzburgu na wysokości 950 m n.p.m. – 1990 m n.p.m. w Austrii. Dzięki swojemu położeniu oraz bardzo innowacyjnie rozbudowanej infrastrukturze, Flachau przyciąga na stoki narciarskie zarówno Polaków, jak i innych obcokrajowców z krajów Europejskich. We Flachau, znajdują się stoki narciarskie, z których można korzystać od grudnia do kwietnia. Warto również zwrócić uwagę na atrakcje, dedykowane miłośnikom turystyki górskiej oraz aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji są: perfekcyjnie przygotowane szlaki do pieszych wędrówek, 40 kilometrów tras dla narciarzy biegowych, Snowpark „Absolut Park” z wieloma przeszkodami dla snowboardzistów oraz wiele innych możliwości. Oprócz atrakcji typowo zimowych, narty we Flachau, to również doskonała pogoda oraz szeroko rozwinięta baza narciarska, która z roku na rok, jest powiększana i unowocześniana. To właśnie w tej części Austrii nartostrady są przystosowane do umiejętności osoby szusującej. Zarówno osoba ucząca się i stawiająca pierwsze kroki, jak osoby, jeżdżące wyczynowo znajdą tutaj coś dla siebie. Każdy narciarz i snowboardzista, pragnący przyjemnie spędzić czas, bezsprzecznie powinien wybrać się, właśnie w tę część Salzburga.

Ośrodek narciarski Flachau

Snow Space Salzburg – Flachau, Wagrain, St.Johann

Flachau, które jest zlokalizowane na terenie narciarskim Snow Space Salzburg w oferuje miłośnikom sportów zimowych wszystko, czego potrzebują, aby poczuć niesamowity zimowy klimat. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zapalonym narciarzem, szerokie i dobrze przygotowane stoki sprawią, że każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie tutaj coś dla siebie a może i więcej niż oczekuje. Od trasy z Pucharu Świata po trasę z pomiarem czasu dla każdego, trasy dla rodzin i stoki do ćwiczeń – to wszystko znajdziecie w Snow Space Salzburg. Dzięki temu narciarze rekreacyjni, jak również narciarze sportowi, rodziny jak również grupy oraz początkujący narciarze znajdą tutaj odpowiednie dla siebie warunki i stoki.

Snow Space Salzburg oferuje narciarzom:
– 210 doskonale przygotowanych i połączonych ze sobą tras narciarskich.
– Trasy narciarskie na wszystkich poziomach trudności (czerwone, niebieskie i czarne).
– 45 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów.
– 7 wejść na teren narciarski: po trzy we Flachau i Wagrain, po jednym w Alpendorf w St. Johann i. Pongau
– Ponad 60 schronisk narciarskich które zapraszają na przystanek na przekąskę i apres-ski – z tego słynie Flachau.
– położony bezpośrednio przy austriackiej Tauernautobahn i tylko 70 km od Salzburga
Najważniejsze informacje w skrócie: *
– Trasa narciarska Pucharu Świata Hermanna Maiera. Na tej trasie narciarze poczują się jak „Herminator” – osobiście. A trasa o długości 637 m. ma wszystko, czego potrzeba …
– Trasa do pomiaru czasu Flachau. Pokonaj 800 m. trasę slalomu giganta i rywalizuj z najlepszymi przyjaciółmi, kolegami lub rodziną. Idealna jako tor treningowy i do grupowych wyścigów narciarskich.
– Punkty fotograficzne. Uśmiechnij się! Mówi się na górnej stacji Starjet 3, na stacjach bazowych Starjet 1 i Spacejet 2 oraz na Pucharze Świata Hermanna Maiera. Więcej punktów fotograficznych znajdziesz w Wagrain i St. Johann.
– Space O Rama, najszersza trasa panoramiczna, jaką mają do zaoferowania góry. Bezpośrednio przy górnej stacji Starjet 3.

Wyciągi narciarskie i trasy w Flachau

Długość trasy narciarskiej: 210km

Łatwe: 79kmŚredni: 103kmTrudny: 8kmFreeride/Trasy: 20km

Wyciągi:

Flachau, to Austriacki, szeroko rozwinięty ośrodek narciarski, którego cały obszar, to aż około 118 km2. Cały teren tego pięknego kurortu, posiada nowoczesne wyciągi oraz zróżnicowane trasy narciarskie, przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Wszystkie trasy położone są wśród bardzo nowoczesnych 45 wyciągów, z czego wymienić można: 2 kolejki, 9 gondoli, 17 wyciągów krzesełkowych i 11 wyciągów orczykowych. Co ciekawe w ostatnich latach, powstał nowy ośmioosobowy wyciąg krzesełkowy, o nazwie Space Jet 3, który jest najdłuższym tego typu urządzeniem na świecie. Kurort Flachau, kolokwialnie nazywany jest „sercem” resortu Ski Amade. Podstawowy skipass w tej części gór Austriackich, wliczając: Flachau, Saint Johann Alpendorf, oraz Wagrain, oferuje 250 kilometrów tras narciarskich. W tym 101 kilometrów to trasy łatwe przeznaczone dla początkujących, 134 kilometry, to trasy dla średniozaawansowanych i 15 kilometrów tras, to trasy dla profesjonalnych narciarzy. Pozostałe części Ski Amade, to dodatkowe 550 kilometrów tras, które dostępne są dla każdego, kto ma ochotę oddalić się od miejsca noclegu. Dodatkowo Flachau, dysponuje trasami przeznaczonymi typowo dla najmłodszych, armatkami śnieżnymi, sporą ilością tras biegowych oraz wygodną bazę noclegową i smaczną bazą gastronomiczną.

Pogoda i warunki narciarskie Flachau

Najlepsza pogoda oraz świetne warunki do szusowania w Flachau, są w styczniu i w lutym. Sezon narciarski w tej części gór Salzburskich, rozpoczyna się pod koniec grudnia i to właśnie wtedy występują najbardziej intensywne opady śniegu sięgające nawet 200 centymetrów. Delikatne opady śniegu występują również w styczniu, ale bezsprzecznie, najlepszym miesiącem na urlop zimowy we Flachau, jest luty. To w lutym jest tu najwięcej narciarzy: zarówno wyczynowych sportowców, mających obozy przygotowawcze, jak i amatorów narciarstwa, korzystających z uroków urlopu zimowego w Austrii. Pogoda w tym regionie lubi rozpieszczać. Świadczy o tym fakt, że większość miesięcy zimowych we Flachau jest mroźne, ale słoneczne. To daje zielone światło każdemu, kto jeszcze nigdy nie był na nartach i dopiero zaczyna swoją przygodę narciarską.

Skipass

Skipass we Flachau, to jedna z najatrakcyjniejszych opcji, pod względem ilości kilometrów i zróżnicowania tras narciarskich. Skipass we Flachau, obejmuje największy obszar narciarski w Austrii i znany jest jako Ski Amade. Dzięki temu karnetowi, nie mamy dostępu tylko do Flachau, ale do wszystkich w tym kurorcie ośrodków narciarskich z około 800 kilometrami tras i 260 wyciągami narciarskimi. Oprócz narciarstwa zjazdowego, na skipassie Ski Amade, można skorzystać z tras biegowych, Snowparków oraz bezpłatnych skibusów, kursujących między ośrodkami. Ceny skipassów we Flachau, kształtują się w zależności od sezonu (wysokiego lub niskiego) oraz wieku osoby zjeżdżającej. W sezonie wysokim osoba dorosła za 6-dniowy karnet zapłaci około 300 Euro, młodzież pozjeżdża ze stoków we Flachau za około 220 Euro, natomiast karnet narciarski dla dzieci, to koszt około 150 Euro. Warto zaznaczyć, ze ceny skipassów w tym ośrodku, są odrobinę wyższe niż w innych kurortach narciarskich, położonych w Austrii.

Kamerki - Flachau

Kamery położone bezpośrednio na stokach narciarskich w Flachau, umożliwiają obserwowanie na żywo warunków narciarskich oraz pogody panującej w danej chwili. Jest to bardzo duże udogodnienie zarówno dla osób, które są na etapie planowania urlopu zimowego, jak i dla osób, które są już na miejscu, w ośrodku. Jeśli chcemy zobaczyć pogodę, jeszcze zanim odjedziemy 1000 kilometrów od domu, to warto skorzystać z takiej kamery internetowej, aby na miejscu nie być zawiedzionym. Jeśli już teren Flachau jest nam znany i chcemy się tylko zapoznać z trasami mniej lub bardziej ośnieżonymi, to też istnieje możliwość sprawdzenia tego właśnie na tzw. webcamach. Co ważne, kamery oprócz samego obrazu, ukazują również różnego rodzaju parametry pogodowe. Są to między innymi: opady śniegu lub deszczu, temperatura, czy też obszary mgliste, które bywają niebezpieczne. Kamera to także możliwość sprawdzenia obiektów jakie są w Flachau, czyli na przykład lokalizacji restauracji ze strefą relaksu czy baru z imprezą Apres Ski.

Transport do Flachau - Samolot / Autokar

Aby dojechać do Flachau, należy wybrać jedną z trzech opcji. Każda z możliwości transportu różni się od siebie przede wszystkim ceną, ale również komfortem samego dojazdu. Odległość od Katowic do Flachau wynosi około 700 kilometrów, czyli około 7,5 godziny jazdy samochodem bez przerwy. Do ośrodka można dojechać bezpośrednio autokarem. Autokar z Katowic to w sumie około 11 godzin jazdy, w co wliczone są przerwy średnio co 4 godziny. Przyjemnym przystankiem dla samochodu lub autokaru jest postój w Wiedniu, czyli stolicy Austrii, gdzie można przenocować, lub zrobić sobie dłuższą przerwę na zwiedzanie miasta. Ostatnią, najwygodniejszą opcją jest wybór samolotu. Niestety trzeba liczyć się z tym, że jest to najdroższa forma transportu do Flachau. Bezpośrednie loty relacji: Warszawa – Salzburg, można znaleźć w cenach od 450 do nawet 900 złotych. Wybór samolotu, to również zaplanowanie sobie transferu bezpośredniego, do miejsca zakwaterowania w ośrodku.

Opinie o Flachau

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771