Gerlos (Austria) - wyjazdy narciarskie

Gerlos to miejscowość położona pośrodku znanej austriackiej Areny Zillertal. Zarówno miasteczko jak i cała dolina jest chętnie odwiedzana przez ogromną liczbę turystów. Znajdują się tu znakomite tereny przede wszystkim do zjazdów na nartach. Jednak nie tylko to przyciąga tysiące przyjezdnych. Oprócz warunków śniegowych, zróżnicowanej bazy hotelowo gastronomicznej można się tu po portu dobrze bawić i to w każdym wieku. Dla najmłodszych czeka wiele szkółek nauki jazdy na nartach oraz wiele wieczornych animacji. Natomiast starsze osoby po całym dniu spędzonym na nartach odprężą się przy lampce wina lub nabiorą sił w strefie SPA. Nie brak tu również klubowej muzyki na tradycyjnym apres-ski oraz podczas nocnych imprez.

Gerlos – wioska w śniegu

To bardzo rzadkie ale w Gerlos – sercu Zillertal Arena „gwarantowany śnieg”– jest nie tylko obietnicą, lecz również faktyczną gwarancją. 147 km tras położonych na wysokości od 1 300 – 2 500 m, 52 nowoczesnych kolejek i wyciągów oraz liczne schroniska oraz bary wprawiają w zachwyt podczas szalonej zabawy na nartach lub snowboardzie na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych. Sezon w tym ośrodku trwa od grudnia aż do Wielkanocy.

Wyciągi narciarskie i trasy w Gerlos

Długość trasy narciarskiej: 136km

Łatwe: 45kmŚredni: 56kmTrudny: 35km

Wyciągi:

Gerlos to znakomite miejsce do wypoczynku, na świeżym powietrzu można uprawiać tu sporty cały rok. Jednak zimą wita tutaj najwięcej osób, aby zjeżdżać po ośnieżonych alpejskich stokach. Trasy narciarskie znajdują się na wysokości między 1300 m a 2500 m n.p.m. Miejscowość Gerlos zlokalizowana jest w centrum doliny, więc jest znakomitą bazą wypadową na znane na całym świecie trasy narciarskie wchodzące w skład Zillertal Arena. W Gerlos swój początek ma sieć 51 wyciągów łączących liczne tereny narciarskie. Wyciągami poruszają się także piesi, którzy zwiedzają przylegające prowincje: Tyrol i Salzburg, poprzez czteroosobowe wyciągi krzesełkowe.

Długość trasy narciarskiej: 143km

Łatwe: 46kmŚredni: 87kmTrudny: 22kmFreeride/Trasy: 3km

Wyciągi:

Pogoda i warunki narciarskie Gerlos

Gerlos to wspaniały zimowy kurort, warunki śniegowe pozwalają na zjazdy od grudnia do Wielkanocy. Słoneczna pogoda i niskie temperatury to najlepsza mieszanka. Dzięki temu biały puch nie topnieje a promienie słońca wprawiają w wakacyjny nastrój. Najlepszym czasem, aby wybrać się na narty są miesiące takie jak styczeń, grudzień i luty. W tym czasie pogoda najbardziej sprzyja zimowym sportom, gdyż opady śniegu są częste a termometr niezmiennie pokazuje minusowe temperatury. W cieplejsze miesiące, gdy pogoda jest już wiosenna, w ruch wchodzą armatki śnieżne, które dbają o naśnieżenie większości tras. Natomiast turyści wybierając się w góry na piesze wędrówki, nawet latem powinni zabrać ze sobą ciepłe okrycie, gdyż wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza temperatura spada.

Skipass

Gerlos jest połączony z całym obszarem narciarskim Zillertal Arena. Także wykupując skipass dostęp do wszystkich wyciągów tego obszaru narciarskiego, jest gwarantowany. Cena biletu całodniowego dla osoby dorosłej wynosi 59,50 euro, dla młodzieży 47,60 euro, a dla dziecka 26,80 euro. Podane ceny będą obowiązywać w sezonie zimowym 2021/2022. Jednak warto śledzić cennik na bieżąco, ponieważ w ciągu roku mogą nastąpić drobne zmiany. Jeżeli ktoś nie jest rannym ptaszkiem i zarazem szkoda mu niewykorzystanego czasu na nartach warto wybrać skipass, który jest ważny od godzin południowych np. 12:00 lub 13:30. Jeżeli Zillertal Arena nie zaspokoi narciarskich potrzeb warto zakupić skipass na całą dolinę Zillertal. Karnet jest dwa razy droższy jednak ilość tras, na których można się wtedy poruszać wzrasta trzykrotnie.

Kamerki - Gerlos

Przed wyjazdem lub nawet w trakcie warto sprawdzać kamerki internetowe, które są umieszczone w wybranym kurorcie narciarskim. Jeszcze przed stawieniem się na miejsce można sprawdzić, jak wygląda miasteczko, jakie odległości dzielą hotel od wyciągów, lub innych atrakcji. Natomiast w trakcie pobytu obserwowanie kamerek przyda się w weryfikacji prognozy pogody na stokach. Na dużych wysokościach może się ona znacznie różnić od tej w dolinie. Pozwoli to lepiej zorganizować czas, bez narażania się na nieprzyjemnie warunki atmosferyczne. Kamerki są umieszczane w punktach najczęściej odwiedzanych przez turystów, dzięki temu można sprawdzić, jak wygląda zatłoczenie lub kolejki przy wyciągach.

Transport do Gerlos - Samolot / Autokar

Dojazd do Gerlos z centralnej Polski wynosi nawet do 12 godzin. Najlepiej zaraz po przekroczeniu granicy niemiecko-austriackiej, kierować się na autostradę Inntalautobahn (A12). Warto pamiętać, że aby korzystać z autostrad w Austrii, najlepiej od razu po wjeździe zakupić winietę na najbliższej stacji benzynowej. Jeżeli taka długa trasa samochodem wydaje się zbyt męcząca, jest wiele alternatywnych sposobów dojazdu do miejsca docelowego. Najbliższe lotniska znajdują się w Innsbrucku (85 km) i Salzburgu (150 km). Natomiast dworzec w Zell am Ziller znajduje się już tylko 17 kilometrów od ośrodka narciarskiego Gerlos.   z Zell am Zillertal, Mayrhofen oraz innych miejscowości zajmują się autobusy linii Christophorusbus.

Opinie o Gerlos

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771