Hintertuxer Gletscher Hintertux (Austria) - wyjazdy narciarskie

Wyjazd na narty latem? Brzmi abstrakcyjnie jednak w austriackim Hintertuxer Gletscher jest to możliwe. Całoroczny ośrodek narciarski jest znanym i cenionym miejscem, gdzie tysiące turystów wita rok w rok. Rozbudowana infrastruktura, znakomite hotele i restauracje oraz gorące imprezy zachęcają do przyjazdu. Wybierając się na narty, o warunki na stokach można być w 100% spokojnym, ponieważ region zyskał odznaczenie od ADAC jako teren „ze szczególnie wysoką gwarancją śniegu”. Lodowiec Hintertux oferuje zjazdy na nartach i na desce na „zamarzniętej ścianie” (zwanej Gefrorene Wand). Parę tras znajduje się również częściowo na lodowcach Riepenkees. Odwiedzając Hintertuxer Gletscher można cieszyć się jazda na nartach przez cały rok.

Hintertuxer Glacier Hintertux

365 dni śniegu na lodowcu Hintertux! Lodowiec Hintertux – to jedyny w Austrii całoroczny ośrodek narciarski. W lecie do dyspozycji turystów oraz zawodników uruchomionych pozostaje ok. 20 km tras wraz z 10 wyciągami. To zdecydowanie wystarcza aby zaspokoić potrzebę jazdy na nartach wśród amatorów jak również wśród zawodników poszczególnych kadr narodowych, które to właśnie w tym miejscu prowadzą swoje zgrupowania.
Zjazd odbywa się tutaj z wysokości 3250 m. n.p.m. dzięki czemu możemy podziwiać tutaj widoki panoramiczne od włoskich dolomitów po autryjackie Zugspitze.
Oprócz narciarstwa zjazdowego istnieje tutaj możliwość uprawiania freestyle. Betterpark Hintertux jest jednym z najwyżej położonych miejsc freestyle w Austrii i przez wielu uważany za najlepszy snowpark w Alpach. Betterpark Hintertux jest otwarty od kwietnia do końca maja i od połowy września do grudnia. Jesienią jest to pierwszy otwarty snowpark w całej Austrii do którego celebrować start sezonu przyjeżdzają międzynarodowe gwiazdy i ich fani z całego świata.

Wyciągi narciarskie i trasy w Hintertuxer Gletscher Hintertux

Długość trasy narciarskiej: 60km

Łatwe: 14kmŚredni: 35kmTrudny: 11km

Wyciągi:

Mała górska miejscowość Hintertux leży na wysokości 1500 m n.p.m. a nad nią wznosi się teren przeznaczony do uprawiania narciarstwa i snowboardu, nosi on nazwę Hintertuxer Gletscher. Turyści przyjeżdżający tu pierwszy raz są zaskoczeni znakomicie przygotowanymi trasami narciarskimi, a stali bywalcy co roku wracają po większą ilość wrażeń. Szerokie stoki o małym nachyleniu idealnie nadają się do nauki, jest ich 23 km. Znaleźć tu można także 47 km tras dla średniozaawansowanych oraz 16 km nartostrad oznaczonych jako czarne, oznacza to, że śmiałek, który podjął się zjazdu może liczyć na skomplikowaną wymagającą skupienia trasę. Region obfituje, także w ciekawy teren do freerideu, wiele kilometrów tras do narciarstwa biegowego oraz urozmaicony snowpark. Sieć wyciągów narciarskich sięga nawet do 3200 metrów n.p.m. Nic dziwnego więc, że przed sezonem można spotkać tu wiele światowej sławy zawodników przygotowujących się pod zawody.

Pogoda i warunki narciarskie Hintertuxer Gletscher Hintertux

Ośredek narciarski Hintertuxer Gletscher wyróżnia się tym, że jako jedyny w Austrii jest czynny dla narciarzy i snowboardzistów przez 365 dni w roku. Jest to możliwe dzięki znajdującym się tam lodowcom oraz ukształtowaniu terenu. Jest to ogromna frajda dla amatorów narciarstwa i snowboardu, a także szansa na polepszenie swojej techniki przez zawodowców. Mimo tego, że warunki śniegowe i pogodowe pozwalają na całoroczne uprawianie sportów zimowych najlepiej jest odwiedzić to miejsce w grudniu, styczniu lub lutym, ponieważ to właśnie wtedy trwa szczyt sezonu. Opady śniegu w niższych partiach gór i w miasteczku nadają dodatkowo zimowego klimatu. Pogoda na stokach jest zazwyczaj słoneczna jednak na dużych wysokościach lubi się szybko zmieniać. Natomiast warunki pogodowe panujące u dołu są bardziej stabilne, gdyż wysokie masywy górskie otaczające dolinę ochraniają przed wpływami mocnych wiatrów.

Skipass

Skipass to przepustka niezbędna każdemu narciarzowi, która pozwala na korzystanie z wyciągów narciarskich. To z ilu wyciągów można korzystać określa już rodzaj skipassa. Od narciarza zatem zależy jaki rodzaj karnetu wybierze i na jak duży obszar będzie on obowiązywał. Można się zdecydować na bilet, który będzie ważny tylko w obrębie Hintertuxer Gletscher-Hintertux lub będzie obejmował całą dolinę Zillertal i nazywa się Zillertaler Superskipass, gwarantuje on ponad 500 km tras narciarskich. Należy również przemyśleć czas zakupu skipassa, ponieważ od daty zależy jego cena. Sezon letni trwa od 08.05. do 08.10.2021r.a zimowy od 09.10.21 do 13.05.2022r. Podczas miesięcy letnich karnety są troszkę tańsze.

Kamerki - Hintertuxer Gletscher Hintertux

Kamerki zamieszczone na stronach internetowych opisujące region, ukazują zazwyczaj trasy narciarskie oraz charakterystyczne miejsca takie jak family-parki i snowbary. Dzięki kamerkom internetowym można w szybki sposób zweryfikować pogodę panującą na stokach, a jak wiadomo na dużych wysokościach lubi się ona szybko zmieniać. Po jednej stronie góry może świecić piękne słońce, natomiast po drugiej panować nieprzyjemna mgła. Warto pamiętać, że korzystanie ze strony internetowej ukazującej emisję obrazu z kamer umieszczonych na terenie ośrodków narciarskich, jest całkowicie darmowe. Oprócz obserwacji tras i pogody możliwa jest całodobowa obserwacja fauny i flory regionu.

Transport do Hintertuxer Gletscher Hintertux - Samolot / Autokar

Dojazd/Transport

Miejscowość Hintertux znajduje się na końcu doliny Tuxertal, która natomiast jest częścią znanej doliny Zillertal. Dojazd do tego miejsca samochodem osobowym zajmuje ponad 11 godzin. Taka trasa może być bardzo męcząca dla kierowcy, dlatego też warto rozważyć alternatywne formy dojazdu transportem publicznym. Najbardziej wygodną opcją jest skorzystanie z autokaru, który zawozi turystów do samego centrum miasteczka. Jednak najszybszą formą transportu jest samolot, ponieważ lot trwa niecałe dwie godziny, a najbliższe lotnisko znajduje się w Insbrucku. Warto pamiętać, że aby z lotniska dostać się do miejsca zakwaterowania, należy skorzystać z wypożyczalni samochodów lub transportu podmiejskiego.

Opinie o Hintertuxer Gletscher Hintertux

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771