Hochfügen (Austria) - wyjazdy narciarskie

Ośrodek turystyczny Hochfügen znajduje się w dolinie Zillertal, która znakomicie nadaje się do eksplorowania jej na nartach i snowboardzie przez zawodowców i początkujących. Osoby zatrzymujące się w bazie hotelowej w Hochfügen korzystają najczęściej z terenu narciarskiego Hochzillertal, do którego można dostać się główną kolejką o nazwie Hochzillertal 1. Jednak cała dolina obfituje w wiele terenów narciarskich, gdzie znajdują się stoki przeznaczone do zjazdów, trasy do nart biegowych, a także nieokiełznane tereny freeride’owe. Ukształtowanie terenu sprawia, że panują tu znakomite warunki pogodowe i śniegowe nawet do końca kwietnia. Nic dziwnego więc w tym, że Zillertal jest miejscem wielu sportowych spotkań. Tradycyjnie w ostatni weekend marca można być świadkiem miejscowego konkursu Hochfügener Seilrennen i w wersji dla dzieci-Kinderseilrennen. Polega on na tym, że trójka zawodników związanych ze sobą liną mknie na nartach, następnie są porównywane czasy owych trójek.

Ośrodek narciarski Hochfügen Zillertal

Zaledwie rzut kamieniem od autostrady Inntal, alpejska droga Hochfügen prowadzi do czystej zimowej przyjemności. Po dotarciu na szczyt odwiedzający odkrywają wysokogórską dolinę, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Alpy Zillertalskie. Korona bieli złożona z postrzępionych szczytów o wysokości dochodzącej do 2500 m n.p.m. otacza miejsce, gdzie przy słonecznej pogodzie można jeździć na nartach przez cały dzień. Bez względu na to, czy są to wycieczki jednodniowe, krótkie przerwy czy wakacje – Hochfügen jest idealnym miejscem dla odwiedzających, aby oderwać się od codzienności. Idealna lokalizacja zapewnia śnieżny zimowy krajobraz – kiedy w innych dolinach trawa wciąż pojawia się lub zaczyna się pojawiać, ośrodek narciarski Zillertal Valley na wysokości 1500 m do 2500 m n.p.m. jest pokryty błyszczącą białą peleryną.
Amatorzy dobrze przygotowanych stoków, jeżdżący poza trasami i snowboardziści, ski turowcy, miłośnicy wędrówek zimowych – Hochfügen spełnia każde zimowe marzenie. Goście mogą cieszyć się wygodami i gościnną atmosferą w kwaterach prowadzonych przez właścicieli i schroniskach górskich. Stamtąd mogą dotrzeć bezpośrednio na zadbane stoki.
Hochfügen jest szczególnie popularny wśród miłośników puszystego śniegu. Ci, którzy znają Hochfügen, doceniają różnorodność, jaką zapewniają zróżnicowane stoki, zapierające dech w piersiach widoki, strome stoki doprowadzające do ekscytujących skoków adrenaliny, stoki z muldami dla zaawansowanych, łagodne stoki i trasy do przyjemnych skrętów carvingowych. Dzięki połączonej sieci ośrodków narciarskich z Hochzillertal miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji szereg tras o różnym stopniu trudności.

Wyciągi narciarskie i trasy w Hochfügen

Długość trasy narciarskiej: 88,3km

Łatwe: 31,2kmŚredni: 32,4kmTrudny: 13,2kmFreeride/Trasy: 9,9km

Wyciągi:

Ośrodek Hochzillertal-Hochfugen jest położony na wysokości między 600 a 2500 m n.p.m. Wytyczonych zostało tu łącznie 171 kilometrów tras zjazdowych. Poziom trudności jest zróżnicowany więc, dobra zabawa na alpejskich stokach jest gwarantowana dla wszystkich, od najmłodszych po zawodowców. Można tam znaleźć 37 km tras niebieskich, czyli łatwych, 97 km czerwonych oraz 37 km czarnych-tych które uchodzą za najtrudniejsze. Najbardziej wymagany zjazd to trasa olimpijska Stephana Eberhartera o długości 2 km i różnicy poziomów 500 metrów. Natomiast najbardziej wytrwałym poleca się skorzystanie z nartostrady Goldpiste, prowadzącej 8 km w dół doliny (różnica wysokości 1200 m.). Całość jest obsługiwana przez 29 wyciągów narciarskich. Około 20 km dalej znajduje się nieduży ośrodek narciarski Spieljoch i liczy on 21 kilometrów tras zjazdowych.

Pogoda i warunki narciarskie Hochfügen

W Hochfügen jak i w całej dolinie klimat kontynentalny niebywale sprzyja uprawianiu wszelkich sportów. Zimą pogoda jest bardzo surowa i mroźna, opady śniegu, które w tym czasie są częste, sprzyjają narciarzom. Dzięki dużym wysokościom nad poziomem morza (2500 m) biała pokrywa utrzymuje się przez długie miesiące. Gdy temperatura zaczyna wzrastać a pogoda zmienia się na wakacyjną wiadomo, że zaczyna się sezon letni. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, temperatura w tym czasie wzrasta do ok. 20 stopni Celsjusza. Warto pamiętać, że w tym czasie średnia roczna opadów jest największa, więc ruszając na górską wyprawę należy odpowiednio się ubrać, ponieważ pogoda w Alpach zmienia się w szybkim tempie.

Hochfügen Skipass

W kasie biletowej Hochfügen można zakupić niezbędny każdemu narciarzowi bilet, który upoważnia do korzystania z wyciągów narciarskich oraz wszelkiej infrastruktury. Jest on sprzedawany w formie plastikowej karty, która poprzez zawarty w niej czip otwiera poszczególne bramki. Do wyboru jest wiele rodzajów skipassów. Pierwszym z nich i najbardziej popularnym jest bilet, który pozwala na korzystanie z trzech terenów narciarskich: Hochfugen, Hochzillertal oraz Spieljoch. Kolejnym jest super skipass obowiązujący na wszystkie obiekty w całej dolinie Zillertal. Posiadając ten karnet, 508 kilometrów tras oraz 179 wyciągów stoi otworem. Jest możliwość kupna 1,5 dniowych skipassów jak i takich, które są ważne przez 15 dni.

Kamerki - Hochfügen

Dolina Zillertal jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, ze względu na korzystne warunki pogodowe oraz ukształtowanie terenu, które pozwala na uprawianie wielu sportów zimą oraz latem. Można tu znaleźć kilka większych turystycznych kurortów jak i małe wioski, w których zawsze znajdzie się przytulne miejsce dla przyjezdnych. Dla fanów dobrej zabawy i wieczornych atrakcji poleca się wybrać chociażby Hochfügen, gdzie po zamknięciu stoków w pubach i na ulicach rozbrzmiewa muzyka, a tłumy osób w różnym wieku świetnie się bawią. Aby to sprawdzić warto zajrzeć do strony z kamerami internetowymi. Obraz przekazywany z kamerek ukazuje uliczki miasta, główne atrakcje turystyczne czy stoki narciarskie. Transmisja odbywa się w czasie rzeczywistym, także najlepiej sprawdzać kamerki w miarę często, aby być na bieżąco.

Transport do Hochfügen - Samolot / Autokar

Dojazd do Hochfügen ze stolicy Polski samochodem osobowym zajmuje do 12 godzin nie licząc postojów oraz utrudnień na drodze. W zależności, które miasto jest punktem startowym należy wybrać się do Austrii przez Niemcy lub przez Czechy. U naszych zachodnich sąsiadów przejazd autostradami jest bezpłatny a droga mija szybko i przyjemnie, natomiast za przejazd przez Czechy należy uiścić opłatę w postaci winiety. Można ją zakupić na stacjach benzynowych lub na poczcie tuż po przekroczeniu granicy. Wszelkie trudy zostaną wynagrodzone po wjechaniu do Austrii. Dojeżdżając do miejsca docelowego zaczynają rozpościerać się piękne widoki unoszących się nad głowami ośnieżonych Alp, a szerokie trasy przechodzą płynnie w górskie, wąskie serpentyny. Jedną z nich jest prowadząca do Hochfügen 14- kilometrowa Hochfügen-Straße. Ma ona nie tylko funkcję transportową, stała się również jedną z atrakcji turystycznych dzięki licznym zatoczką gdzie można zrobić postój by podziwiać piękną panoramę.

Opinie o Hochfügen

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771