Kitzbühel (Austria) - wyjazdy narciarskie

Ośrodek narciarski Kitzbühel – Kirchberg

Kitzbühel – chyba jak żaden inny region narciarski – jest uosobieniem romantycznego czaru, sportowych wyzwań oraz ochoty do życia. Wyjątkowa, baśniowa atmosfera Gamsstadt zimą, niepowtarzalne położenie geograficzne oraz ukształtowanie regionu, niemal niekończąca się oferta różnych atrakcji sportowych i liczne imprezy, wydarzenia oraz festiwale o międzynarodowej randze sprawiają, że Kitzbühel każdego roku dla milionów turystów staje się celem nr jeden na spędzenie urlopu zimowego. Zanurz się w magicznym świecie nieskończonych możliwości – tak brzmi miejscowa dewiza.
Tereny dookoła regionu narciarskiego Kitzbühel znajdują się w wyjątkowo korzystneym północno-zachodnim obszarze, dzięki czemu śnieg w samej dolinie występuje w okresie od grudnia do kwietnia. Ze względu na powierzchnię trawiastą stoków aż do wysokości 2000 m. stosunkowo mała ilość śniegu wystarcza aby móc rozpocząć uprawianie sportów zimowych przez długi czas.
Od chwili uruchomienia kolejki 3S-Bahn pomiędzy regionami Hahnenkamm/Pengelstein oraz Jochberg/Resterhöhe w regionie narciarskim Kitzbühel otworzyły się zupełnie nowe możliwości na tzw. „narciarskiesafari”. Od tego momentu możliwe jest przejechanie całego regionu w obu kierunkach od Aschau do Pass Thurn bez konieczności korzystania z transportu powrotnego ski busem. Oprócz tego dla dzieci, młodzieży, rodzin i początkujących region oferuje wyjątkową usługę. W każdej miejscowości regionu narciarskiego w dolinie dostępne są tzw. wyciągi szkoleniowe, z których można korzystać bez opłat.
Krótko mówiąc – gwarancja śniegu i najlepiej przygotowane stoki narciarskie zachęcają do nieograniczonej jazdy na nartach w tym miejscu.

Wyciągi narciarskie i trasy w Kitzbühel

Długość trasy narciarskiej: 234km

Łatwe: 102kmŚredni: 66kmTrudny: 20kmFreeride/Trasy: 46km

Wyciągi:

Opinie o Kitzbühel

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771