Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun (Austria) - wyjazdy narciarskie

Kitzsteinhorn, to ośrodek narciarski, z lodowcem o tej samej nazwie, położony na ziemi Salzburskiej, w gminie Kaprun, w Alpach Austriackich. Szczyt Kitzsteinhorn leży na wysokości 3203 m n.p.m. i razem z ośrodkiem Maiskogel i Schmittenhöhe, tworzy skromny, ale świetnie przygotowany kurort narciarski, zwany Europa Sportregion. Ośrodek ten jest wspaniałą alternatywą dla rodzin z dziećmi, które liczą na aktywny wypoczynek, dość łatwe trasy narciarskie oraz piękne, panoramiczne krajobrazy gór położonych w masywie Wysokich Taurów. Dzięki dostępowi do lodowca, ośrodek otwarty jest 365 dni w roku, a to daje możliwość urlopu w tym miejscu zarówno w zimę jak i w lato. Z lodowca Kitzsteinhorn można zjeżdżać około 8 miesięcy w roku, a turystykę górską można uprawiać przez okrągły rok. Cały obszar narciarski, z którego można korzystać, to 61 kilometrów tras z 23 wyciągami narciarskimi, położony na wysokości 768 – 3029 m n.p.m. Warto wspomnieć, że jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków - na narty. Kitzsteinhorn Maiskogel – Kaprun to mekka dla osób kochających szusowanie po ośnieżonych stokach, ale również świetne miejsce dla fanów freestyl’u, chcących skorzystać z ekstremalnych przeszkód w dobrze wyposażonych snowparkach.

Ośrodek narciarski Kitzsteinhorn / Maiskogel – Kaprun

Kitzsteinhorn to góra o bardzo charakterystycznym kształcie, zwana też „białą górą” będąca symbolem regionu Zell am See–Kaprun. Unikatowy szczyt Kitzsteinhorn to gwarancja śniegu. Kompleks Gipfelwelt 3000 jest całoroczną atrakcja tego lodowca czynną przez cały rok. Dokładniej jest najwyżej położony punk widokowy w całej Austrii (3029 m.). Punkt widokowy Top of Salzburg zaprasza do zapoznania się z niepowtarzalnymi panoramicznymi widokami na austryjwckie szczyty i przyrodę Parku Narodowego Wysokie Taury. Ośrodek narciarski Maiskogel który jest położony w samym centrum Kaprun jest ośrodkiem gdzie narciarstwo może by uprawiane od osób początkujących po ekspertów i zawodników.Specjalnie dla rodzin z dziećmi do kolejki linowej Maisiflitzer przylega duży plac zabaw.
Kit.zsteinhorn oferuje niesamowite atrakcje przez 365 dni w roku. Od uprawiania narciarstwo po wędrówki piesze niepowtarzalne szlaki rowerowe po podziwianie nieskazitelnej natury.

Wyciągi narciarskie i trasy w Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun

W Kitzsteinhorn Maiskogel, najwięcej tras narciarskich jakie są dostępne, to trasy niebieskie dla początkujących i czerwone dla średniozaawansowanych. Wszystkich tras jest w sumie 61 kilometrów (28 tras), z czego 29 kilometrów (12 tras) to trasy dla osób zaczynających swoją przygodę z narciarstwem, a 23 kilometry (11 tras), to trasy czerwone dla osób, które posiadają umiejętności jeździeckie i chcą je udoskonalać. Jest również dostępnych 9 kilometrów tras czarnych (5 tras) przeznaczonych dla profesjonalnych narciarzy. Warto wspomnieć, że trasy dla zaawansowanych wcale nie znajdują się na lodowcu Kitzsteinhorn, a nieco niżej. Oprócz świetnie przygotowanych tras, w regionie dostępne są również snowparki z wieloma przeszkodami, a także kompleks Gipfelwelt 3000 z niepowtarzalnym widokiem na Park Narodowy Wysokich Taurów. Aby dostać się do lodowca Kitzsteinhorn oraz do kompleksu Maiskogel, wystarczy wykupić karnet i korzystać ze wszystkich dostępnych wyciągów. Wyciągów w tej części Kaprun jest 23, z czego najwięcej, bo aż 9 jest gondoli, następnie 8 wyciągów orczykowych i 6 wyciągów krzesełkowych. Kitzsteinhorn Maiskogel – Kaprun z dostępem do lodowca, to jeden z lepiej rozwiniętych kurortów narciarskich w Austrii, również pod względem zakwaterowania i wyżywienia. Największy wybór hoteli i restauracji jest w centrum miasteczka Kaprun.

Długość trasy narciarskiej: 61km

Łatwe: 29kmŚredni: 23kmTrudny: 9kmFreeride/Trasy: 10,5km

Wyciągi:

 

Pogoda i warunki narciarskie Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun

Pogoda przy lodowcu Kitzsteinhorn i w miejscowości Maiskogel, zarówno podczas chłodnych miesięcy, jak i w sezonie letnim, jest wymarzona do uprawiania narciarstwa zjazdowego. To dzięki dostępowi do szczytu, który położony jest na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. sezon w tej części Alp Austriackich trwa przez cały rok. Chłodniejsze miesiące – idealne do uprawiania sportów zimowych to: grudzień, styczeń i luty. Cieplejsze miesiące to: marzec, kwiecień i maj. Pogodą najbardziej wymarzoną dla osób ciepłolubnych, które chcą powędrować na szczyt jest czerwiec i lipiec. Ze względu na położenie lodowca Kitzsteinhorn, możemy spodziewać się klimatu mroźnego, ale nie wyklucza to aury słonecznej. Najbardziej intensywne opady śniegu występują w listopadzie oraz grudniu. Temperatury w sezonie zimowym wahają się między -12, a -2 stopnie w nocy i między -10, a +1 stopnia w dzień. Najniższe wartości temperatury występują na lodowcu, ale to nie zniechęca urlopowiczów, do korzystania z uroków regionu Kitzsteinhorn Maiskogel Kaprun.

Skipass

Z uwagi na fakt, że sezon w Kitzsteinhorn Maiskogel trwa praktycznie przez cały rok, ceny skipassów są bardzo zróżnicowane. Najtańsze skipassy występują w cieplejszych miesiącach. Od maja do października 6-dniowy skipass za osobę dorosłą wynosi około 180 Euro, za osoby w wieku młodzieżowym - około 130 Euro i cena za dziecko, to około 90 Euro. Najwyższe ceny za skipassy są w sezonie wysokim, czyli od grudnia do kwietnia. W przybliżeniu wynoszą kolejno: 290 Euro/6 dni za osobę dorosłą, 220 Euro/6 dni za osoby w wieku 16-18 lat i 150 Euro/6 dni za dzieci udo 8 lat. Skipassy obowiązują na terenie lodowca Kitzsteinhorn i takich ośrodków narciarskich jak Maiskogel - Kaprun oraz Schmittenhöhe. Skipass upoważnia do zjazdów z 61 kilometrów tras i korzystania z 23 wyciągów narciarskich. Dzieci poniżej 5 roku życia mają darmową możliwość korzystania z wyciągów. Kaucja za skipass w Kitzsteinhorn Maiskoge Kaprun wynosi 2 Euro. Na skipassie, można za darmo korzystać ze skibussów, które kursują między ośrodkami narciarskimi położonymi w tej części Austrii.

Kamerki - Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun

Warunki narciarskie oraz pogodę w Kitzsteinhorn Maiskogel Kaprun można sprawdzić obserwując kamery internetowe. Kamery pokazują na żywo aktualne informacje dotyczące parametrów pogodowych. Główne parametry jakie są dostępne dla osoby zainteresowanej warunkami panującymi na stoku, to opady śniegu, deszczu oraz wartości atmosferyczne, takie jak temperatura na danej wysokości. Dzięki kamerom można również podziwiać panoramiczne widoki miejsc dotąd nie odkrytych, które być może staną się celem turystycznym dla narciarza. Monitorowanie terenów nartostrad, warunków na lodowcu, odśnieżonych tras w Maiskogogel, czy aktualnej pogody w Kaprun zdecydowanie ułatwi poruszanie się po szczytach Alp Austriackich. Co ważne, kamery są ogólnodostępne w Internecie i można je sprawdzać o każdej porze dnia i nocy.

Transport do Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun - Samolot / Autokar

Aby dojechać do Kitzsteinhorn Maiskogel Kaprun, należy wybrać jeden z dostępnych środków transportu. Najczęściej wybieraną formą dojazdu do Kitzsteinhorn Maiskogel Kaprun jest samochód. Odległość od południowej granicy Polski, a konkretnie od Cieszyna, wynosi około 800 kilometrów. Jest to średnio około 9 godzin jazdy samochodem. Należy pamiętać, że trasa obejmuje odcinki płatne. Inną opcją jest wybór samolotu. Bezpośredni lot do Innsbrucka to około 3 godzin. Cena niestety jest dużo wyższa niż transport samochodem. Z lotniska w Innsbrucku do ośrodka narciarskiego Kitzsteinhorn Maiskogel Kaprun należy zorganizować sobie transfer, np. w formie wypożyczenia auta. Jest to odległość około 150 kilometrów, więc cała podróż przy dobrych wiatrach będzie trwała około 5 godzin. Ostatnią możliwością jest wybór autokaru. Autokar jest najtańszą opcją i dowozi bezpośrednio do miejsca noclegu. Podróż autokarem to około 13 godzin jazdy, z przerwami co 4 godziny.

Opinie o Kitzsteinhorn Maiskogel - Kaprun

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771