Mayrhofen (Austria) - wyjazdy narciarskie

Ośrodek narciarski Mayrhofen jest największą miejscowością w dolinie Zillertal i tym samym przyciąga największą ilość turystów w ciągu całego roku. Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, tłumy wybierają się na narty do Penken i mniejszego Ahorn. Teren turystyczny Mayrhofen kultywuje długą, bo aż stuletnią tradycję alpinizmu. Licznie przyjeżdża tu młodzież, zachęcona licznymi imprezami oraz sportowymi wydarzeniami. Spotkać na nartach można także wiele rodzin z dziećmi. Na najmłodszych czekają profesjonalne szkółki i przedszkola narciarskie, po południu w hotelach odbywają się wieczory filmowe oraz wiele innych animacji, dlatego też rodzice bez obaw mogą zostawić swoje pociechy pod opieką nawet na kilka godzin, a sami wybrać się na narty lub na kolacje we dwoje.

Ośrodek narciarski Mayrhofen – Zillertal

CIESZ SIĘ NIEZAPOMNIANYMI DOŚWIADCZENIAMI W JEDNYM Z NAJBARDZIEJ AKTYWNYCH REGIONÓW ALP!

Akcja i wypoczynek, relaks i adrenalina – to podstawowe składniki udanego urlopu na nartach spędzonego w Mayrhofen. Mayrhofner Bergbahnen jest miejscem gdzie spędzisz swój wyjątkowy urlop w sercu malowniczych Alp Zillertalskich. Dzięki 58 nowoczesnym wyciągom i 142 km doskonale przygotowanych tras o różnym stopniu trudności, każdy, od początkującego po profesjonalistę, będzie miał wiele możliwości do zabawy na nartach i snowboardzie. A jeśli szukasz rozrywki poza stokiem, romantyczne zimowe szlaki wędrowne i ekscytujący tor saneczkowy Pistenbock na górze Ahorn będą świetną alternatywą.
Popularna góra Action Mountain w Mayrhofner Bergbahnen, ma wiele atrakcji w tym stok nr 16, który daje możliwość zabrania do domu pamiątki z urlopu na nartach w postaci nakręconego video.
Oprócz nowoczesnej infrastruktury, imprez na najwyższym poziomie i fantastycznego stylu życia, ośrodek narciarski Mayrhofen w Zillertal oferuje imponujące połączenie wypoczynku i przygody z zabawą i akcją. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, fanem szybkości czy freestylerem, w Mayrhofen każdy znajdzie coś dla siebie.
Resort Penken jest szczególnie popularny wśród samozwańczych miłośników adrenaliny dzięki trasie Harakiri, najbardziej stromym stoku w całej Austrii ze średnim nachyleniem 78%. Racing Paradise Unterberg ma trzy stałe tory do slalomu giganta z pomiarem czasu, więc możesz zobaczyć, jak wypadasz na tle konkurencji. Fun Ride Gerent na stoku nr. 11 plus Fun Ride Penken gwarantuje zabawę i akcję dla młodych i starszych z dużą ilością trawersów i stromych zakrętów.
Penken to jednak nie tylko szybkie zjeżdżanie z górki. Penken Park z sześcioma obszarami jest miejscem, w którym elitarni snowboardziści i freeskierzy mogą pochwalić się wszystkimi najnowszymi sztuczkami.
Mount Ahorn to idealne miejsce dla zapalonych, spokojnych narciarzy i młodych wschodzących gwiazd narciarstwa. Ze szczytu przywitają Cię spektakularne widoki i idealne warunki do uprawiania carvingu na przeważnie łatwych, szerokich i słonecznych stokach. Jest też bardziej wymagająca 5,5 km trasa w dolinie oraz bardziej relaksująca Fun Ride Ahorn, która jest idealna dla osób początkujących.

Wyciągi narciarskie i trasy w Mayrhofen

Długość trasy narciarskiej: 142km

Łatwe: 44kmŚredni: 70kmTrudny: 26km

Wyciągi:

Narciarze upodobali sobie głównie szczyty: Penken, Eggalm, Rastkogel i Horberg wchodzące w skład Zillertal 3000. Spotkać tu można łącznie 243 kilometry wyznaczonych tras narciarskich oraz roztaczającą się wokół wierzchołków sieć 70 nowoczesnych wyciągów. Nartostrady na większych wysokościach (2100 m n.m.p.) są zazwyczaj bardziej strome i poleca się, aby korzystały z nich osoby bardziej doświadczone, natomiast troszkę niżej na płaskowyżu pomiędzy Gachobberg i Penkenjoch znajdują się trasy oraz pole ćwiczebne dla miej wprawnych narciarzy i snowboardzistów. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest ośrodek Ahorn, połączony jest z Mayrhofen jednym z najdłuższych odcinków w dolinie, trasa nazywa się Flizen i liczy 5 kilometrów.

Pogoda i warunki narciarskie Mayrhofen

W Mayrhofen panuje klimat kontynentalny, wynika z tego, że lata są ciepłe dodatkowo w tym czasie występuje najwięcej dni deszczowych. Natomiast miesiące zimowe charakteryzują się niskimi temperaturami oraz również opadami, chociaż są one trochę mniej częstotliwe niż podczas czerwca, lipca i sierpnia. Pogoda w górach lubi zmieniać się dynamicznie, jednak niezmiennym pozostaje śnieg w wysokich partiach, który utrzymuje się tam przez wiele miesięcy i stanowi znakomite warunki do zimowego szaleństwa. Pogoda na stokach narciarskich jest z reguły słoneczna, jednak na otwartych przestrzeniach, gdzie brak drzew i zabudowań wieje mocny wiatr. W takim przypadku warunki pogodowe zmuszają by zaopatrzyć się w gogle narciarskie, które ochronią oczy przed porywistymi podmuchami, płatkami śniegu oraz promieniami słonecznymi.

Mayrhofen Skipass

Przed szusowaniem po zboczach ośrodka Mayrhofen należy zaopatrzyć się w skipass narciarski, który upoważnia do korzystania z wyciągów. Zakupu można dokonać przed wyjazdem poprzez stronę internetową lub bezpośrednio przed wejściem na stok w biurach turystycznych, w holu hotelu Europhaus Myrhofen lub tradycyjnie w kasach przy dolnych stacjach gondolek. W tym regionie można zakupić kilka rodzajów skipassów. Najpopularniejszym jest ten o nazwie Mayrhofen, można z niego korzystać w terminach pomiędzy 5 grudnia a 5 kwietnia. Kolejną często wybieraną opcją jest Zillertaler Superskipass, posiadacz bez ograniczeń może korzystać z 515 km tras narciarskich oraz z 179 kolejek linowych w całej dolinie Zillertal oraz na lodowcu Hinterux. Skipass należy mieć zawsze przy sobie na stoku w razie kontroli.

Kamerki - Mayrhofen

Mayrhofen jest naprawdę bardzo dobrze przygotowanym kurortem narciarskim znanym na całym świecie. Z wieloletnich doświadczeń wynika, że wszyscy odnajdują tu tego czego szukali. Dobrze bawi się w tym miejscu młodzież szukająca wrażeń, profesjonaliści przygotowujący się do ważnych zawodów a nawet osoby szukające relaksu i wyciszenia. Udział w tym ma znakomicie przygotowana infrastruktura oraz rozbudowana baza noclegowa ze zróżnicowaną ofertą dostępną na każdą kieszeń. Przed wyjazdem warto zaznajomić się z terenem, do którego się zmierza. Kamerki interentowe ukazują na darmowych stronach centrum Action Mountain Penken, a w szczególności główne trasy narciarskie oraz na Penken Park, a jest to snowpark rozmiaru XXL, ogólnodostępny z dużą ilością przeszkód o różnym stopniu trudności. Kamerki są zazwyczaj umieszczone w punktach widokowych skąd rozpościera się widok na okolicę. Oprócz stoków na obrazie z kamer widać uliczki miasteczka, fun parki oraz inne atrakcje turystyczne.

Transport do Mayrhofen - Samolot / Autokar

Od granicy Polsko-Czeskiej w Gorzyczkach do Mayrhofen położonego w dolinie Zillertal trzeba liczyć do 8 godzin jazdy samochodem osobowym. Oczywiście ten czas się znacznie wydłuży, gdy podróż będzie miała swój początek chociażby w trójmieście, dlatego też osobom z północy Polski poleca się wybierać dojazd przez Niemcy. Wjeżdżając natomiast do czeskiego Bohumina należy zaopatrzyć się w winietę na Czeskie i Austriackie drogi. Jest to opcja korzystniejsza cenowo, ponieważ w Polsce dodatkową kwotę naliczają sobie pośrednicy. Aby dojazd do miejsca docelowego przebiegł bezpiecznie należy przed trasą sprawdzić stan techniczny samochodu oraz zabrać ze sobą łańcuchy śniegowe. Dodatkowo transport sprzętu narciarskiego, jest często sprawdzaną rzeczą podczas kontroli drogowych. Powinien on być prawidłowo zabezpieczony i przypięty w bezpieczny sposób.

Opinie o Mayrhofen

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771