Obertauern (Austria) - wyjazdy narciarskie

Obertauern jest znanym i często odwiedzanym ośrodkiem narciarskim w sezonie zimowym oraz letnim. To miejsce znakomicie nadaje się na długi wypoczynek oraz spontaniczny weekendowy wypad na narty. Obertauern zaczyna sezon na narty bardzo wcześnie, bo już w połowie listopada, gdy śnieg pokryje dokładnie wszystkie stoki. Salzburg od miejsca docelowego dzieli niedługa trasa, licząca zaledwie półtorej godziny. Warunki w tym miejscu nigdy nie zawodzą, ponad 100 kilometrów tras jest w stanie zadowolić narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie zaawansowania, dodatkowo nierzadkim widokiem są w tym miejscu profesjonalni zawodnicy przygotowujący się do mistrzostw. Po całym dniu jazdy na nartach na turystów czeka bogata oferta gastronomiczna oraz liczne rozrywki dla dorosłych i dzieci. Kurort Obertauren leży na granicy dwóch powiatów Untertauern oraz Tweng, także można tu spotkać naleciałości z obu obszarów, jest to zauważalne w regionalnych daniach i mowie.

Ośrodek narciarski Obertauern

Kiedy w innych ośrodkach narciarskich trawa jest jeszcze zielona tutaj pojawiają się już pierwsze płatki śniegu natomiast kiedy gdzie indziej śnieg już stopniał w Obertauern nadal jest jeszcze biało. Oznacza to, że mamy tutaj gwarancję, że nasz zaplanowany wyjazd będzie udany. Doskonałe warunki śniegowe panują tutaj od końca listopada do początku maja.
Region narciarski Obertauern położony jest od 1 630 m do 2 313 m i oferuje turystom 1 kolejką kabinową, 19 wyciągów krzesełkowych oraz 6 orczyków. To wszystko zamyka się w 100 km perfekcyjne przygotowanych tras zjazdowych. Dodatkowo turyści mają możliwość skorzystania z doskonałej oferty komfortowych hoteli ze strefami wellnes i fitness. Radość ze swojego pobytu odczują również narciarze biegowi na których czeka pucharowa 10 km trasa Gnadenalm-Loipe.

Wyciągi narciarskie i trasy w Obertauern

Długość trasy narciarskiej: 100km

Łatwe: 61kmŚredni: 35kmTrudny: 4km

Wyciągi:

Góry Radstädter Tauern, w których znajduje się ośrodek Obertauern oferują 100 kilometrów oznaczony i codziennie ratrakowanych tras narciarskich. Nad stokami i dolinami kursuje 26 wyciągów narciarskich. Najwygodniejszą jest kolejka kabinowa, jak na razie jest tylko jedna, następnie do wykorzystania jest 19 wyciągów krzesełkowych oraz 6 orczyków, których zazwyczaj używają dzieci. Punktem obowiązkowym jest karuzela narciarska, która umożliwia okrążenie całego kurortu bez dwukrotnego powtarzania tej samej trasy. Podążając za ruchem wskazówek zegara trasa jest oznaczona jako czerwona natomiast decydując się na jazdę w przeciwnym kierunku poziom trudności jest niższy a tzw. runda jest oznaczona jako zielona. Dla entuzjastów narciarstwa biegowego udostępniono 10-kilometrową trasę pucharową dla profesjonalistów i 6-kilomerową Hundsfeldloipe dla średniozaawansowanych oraz kolejną 10-kilometrową trasę Gnadenalm-Loipe, która zachwyca bogatym krajobrazem.

Pogoda i warunki narciarskie Obertauern

Miejscem, gdzie śnieg jest najpewniejszy uznaje się Obertauern, zaraz po lodowcach. Obfite opady białego puchu zaczynają się już w połowie listopada co zwiastuje otwarcie sezonu i trwa on nawet do początku maja. Na dobrą kondycje śniegu w tym obszarze, przez wiele miesięcy, ma wpływ wysokości nad poziomem morza, teren narciarski leży między 1630 a 2313 metrów. Jednocześnie pogoda na stokach jest obfita w słońce, a niebo jest bezchmurne. Średnie temperatury w okresie zimowym wynoszą -3 stopnie. Natomiast w czasie ciepłych miesięcy termometry średnio wskazują 19 stopni Celsjusza. W tym miejscu panuje klimat tundry. Minusem jest to, że miejscowość leży na wysokości 1740 m n.p.m. wiec warunki pogodowe mogą ulegać tu nagłym zmianą. Dodatkowo, na znacznych wysokościach, gdzie brak jest wysokiej roślinności i zabudowań mogą doskwierać porywiste wiatry, warto z tego powodu zaopatrzyć się w porządne gogle, które poprawią komfort jazdy bez względu na panującą na stoku pogodę.

Obertauern Skipass

Ceny skipassów w przeciągu jednego sezonu zimowego potrafią ulegać zmianie kilkakrotnie. Wszystko jest zależne od okresu, w którym narciarz ma zamiar korzystać z karnatu. Tańsze bilety można kupić w sezonie niskim, natomiast kupujących wyższe cenny spotkają w sezonie wysokim. Podczas zimy 2021/2022 wyższych kwot można się spodziewać w terminach: 25.12.21-07.01.22; 29.01.22-25.03.22 oraz 09.04.22-15.04.22. Kolejną różnicą, która warunkuje cenę skipassu jest wiek. Są specjalne cenniki przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Skipass zakupiony na obszar Obertauern obowiązuje również na oddalony o ok. 15 km teren narciarski Grosseck-Speiereck w Mauterndorf, warunkiem jest zakup karnetu minimum na półtora dnia.

Kamerki - Obertauern

Pośród wspaniałych gór Ziemi Salzburskiej na turystów czeka moc atrakcji podczas sezonu zimowego jak i w trakcie ciepłych miesięcy. Baza hotelowa oraz gastronomiczna jest przygotowana, aby co roku gościć setki tysięcy odwiedzających. Natomiast ukształtowanie terenu zachęcaja do spędzania wolnego czasu na powietrzu. Na kamerkach internetowych jeszcze przed wyjazdem można ujrzeć co oferuje region Obertauern. Narciarze są zachwyceni ośnieżonymi stokami i trasami biegowymi a dzieci znakomicie się bawią na torach saneczkowych. Aby sprawdzić warunki śniegowe i pogodowe w czasie rzeczywistym warto zerknąć na stronę internetową transmitującą obrazy z kamerek. Są one umieszczone zazwyczaj na wysokich obiektach przez co ukazują szeroką górską panoramę lub uliczki miasteczka. Korzystanie z kamerek internetowych umożliwia zapoznanie się z pogodą, ilością atrakcji oraz zagęszczeniem ludności w interesującym nas miejscu.

Transport do Obertauern - Samolot / Autokar

Łatwy dojazd i nieduża odległość od Salzburga ułatwia turystom dotarcie na miejsce w szybki sposób. W kurorcie można się zjawić własnym samochodem bądź samolotem, ponieważ w koło znajduje się duża ilość lotnisk. Najbliższy port lotniczy leży w Salzburgu, a odległość od miejsca docelowego to tylko 90 kilometrów. Z kolei, aby dotrzeć do miejsca zakwaterowania należy skorzystać z transportu publicznego, wypożyczyć samochód lub uzgodnić transfer z recepcją hotelu. Aby dotrzeć do ośrodka Obertauern, a przy okazji uniknąć przesiadek warto wybrać transport organizowany przez biura podróży lub jechać własnym samochodem. Trasa z centrum Polski trwa ok. 11 godzin.

Opinie o Obertauern

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771