Schladming (Austria) - wyjazdy narciarskie

Wyjazd na narty do Schladming, to jeden z najlepszych wyborów, dla osób, które szukają sporej ilości tras narciarskich, o różnym stopniu trudności. Miasto Schladming, położone jest w środkowej części Austrii i jest największym ośrodkiem narciarskim w kraju związkowym Styria. Cały kurort, łącznie z lodowcem, to siedem ośrodków, z czego cztery ośrodki, połączone są ze sobą stokami zjazdowymi. Każdy z ośrodków, czyli: Planai, Hochwurzen, Reiteralm, Galsterbergalm, Fageralm, Stoderzinken i lodowiec Dachstein, jest całkowicie dostosowany do turystyki górskiej. Cały obszar narciarski to w sumie 800 kilometrów, nazywany Ski Amade. Schladming, to polecany i bardzo atrakcyjny kurort narciarski, położony na wysokości 745 – 2015 m.n.p.m. Suma tras w samym Schladming wynosi 58 kilometrów. Jednak najbardziej polecaną opcją wykupienia skipassa, to opcja Schladming-Dachstein, który łącznie obejmuje 232 kilometry tras narciarskich. Baza noclegowa w tej części Austrii, jest bardzo zróżnicowana. W Schladmig, znajdziemy zarówno rezydencje wieloosobowe z pokojami rodzinnymi, jak i hotele 4-gwiazdkowe z wyżywieniem. Gastronomia poza hotelem, jest bogata w kuchnię tradycyjnie austriacką. Nie brakuje jednak restauracji z kuchnią Włoską czy Francuską.

Najbliższe wyjazdy do Schladming na sezon 2021 / 2022

Niestety obecnie nie mamy dostępnych wyjazdów dla rogionu Schladming.
Jeśli jesteś zainteresowany innymi wyjazdami na narty lub snowboard sprawdź naszą pełną ofertę kliknij tutaj.

Szukasz wyjazdów do Schladming?

Wyślij do nas zapytania, a postaramy się ZA DARMO znaleźć wyjazd, które będzie dopasowany do Twoich potrzeb.


  Ośrodek narciarski Schladming

  Schladminger 4-Peaks-Ski-Area

  Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm – to góry regionu narciarskiego Schladminger 4-Peaks. Każda góra prezentuje się z najlepszej strony – ale łączy je jedno: 230 km tras, 81 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów, kulinarne przysmaki w 56 przytulnych restauracjach, oferty dla dzieci i rodzin, sportowców i koneserów. Schaldming-Dachstein to również region w którym spotykają się mistrzowie z pucharu świata w narciarstwie. Stoki tutaj są świetnie przygotowane ponieważ czuwa nad tym specjalnie wyspecjalizowany sztab ludzi wraz z najnowszej generacji ratrakami oraz systemami do naśnieżania sztucznego. Dostępne w ośrodku Funslopes zapewniają dreszczyk emocji oraz różnorodność natomiast Crosspark na Reiteralm zdobywa uznanie dzięki spektakularnej trasie, która kończy się skokiem przy chacie alpejskiej. Ponadto zarówno łatwe jak trudniejsze elementy w Superparku Planai pozwalają spełnić oczekiwania tych najbardziej wymagających.

  Wyciągi narciarskie i trasy w Schladming

  Długość trasy narciarskiej: 122,7km

  Łatwe: 46,1kmŚredni: 68,3kmTrudny: 8,3km

  Wyciągi:

  Schladming, to bardzo dużo tras narciarskich, różniących się od siebie trudnością oraz długością zjazdów. Zarówno kurort Schladming, jak i otaczające go miejscowości mają do zaoferowania dostępność do bardzo nowoczesnych wyciągów i mnóstwa atrakcji zimowych, takich jak: lodowiska, kuligi, tory saneczkowe, trasy biegowe, odnowa biologiczna i wiele innych. Samo Schladming-Dachstein, ma dostęp do 232 kilometrów tras narciarskich. Dla początkujących jest 85 kilometrów tras, dla średniozaawansowanych jest 125 kilometrów, a dla zaawansowanych 22 kilometry. Jeśli weźmiemy pod uwagę, cały ośrodek z 7 miejscowościami i lodowcem Dachstein, to jest to aż 800 kilometrów tras narciarskich, których nie ma możliwości przejechać, nawet jeżdżąc cyklicznie, co roku na urlop narciarski. Wykupowanie skipassa na cały kurort, tzw. Skipass Amade Ski, nie jest polecany, ponieważ kosztuje dużo, a jest nie do przejechania, podczas jednego turnusu urlopowego. Nie należy zapomnieć, że każdy ośrodek w Styrii, w tym Schladming-Dachstein, posiada nowoczesne wyciągi. Dostępnych jest tam w sumie 86 wyciągów, w tym: 1 kolejka, 11 gondoli, 30 wyciągów krzesełkowych i 44 wyciągi orczykowe. Schladmig z dostępem do lodowca Dachstein, to jeden z najbardziej rozwiniętych kurortów narciarskich w Austrii pod względem infrastruktury narciarskiej.

  Pogoda i warunki narciarskie Schladming

  Pogoda w Schladming, zarówno podczas sezonu zimowego, jak i podczas cieplejszych miesięcy, jest wymarzona do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Dzięki temu, że w tej części gór Austriackich jest dostęp do lodowca Dachstein, sezon trwa od listopada do maja. Wszystkie miesiące są mroźne, ale słoneczne, dzięki czemu panują wspaniałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Opady śniegu najbardziej intensywne są w listopadzie oraz grudniu. Najlepszy czas na urlop w Schladming, to styczeń, luty oraz marzec. Temperatury w sezonie narciarskim wahają się od -15 do -3 stopni w nocy i od -12 do +3 w dzień. Najniższe wartości temperatury występują na wysokości lodowca, czyli na poziomie 2700 metrów, a najwyższe – na wysokości najniższej stacji Schladming – czyli na poziomie 745 metrów.

  SCHLADMING – SKIPASS

  Najbardziej polecanym skipassem na pierwszy urlop zimowy w Austrii, jest skipass Schladming z dostępem do lodowca Dachstein. Jest to 232 kilometry tras z dostępem do 86 wyciągów narciarskich. W ramach skipassa można korzystać z większości atrakcji jakie proponuje Schladming. Tymi atrakcjami między innymi są: dostęp do 291 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, dostęp do oświetlonych stoków, szlaków do pieszych wędrówek, Snowparków i innych. Ceny skipassów Schladming-Dachstein, kształtują się w zależności od sezonu wysokiego lub niskiego, oraz wieku osoby zjeżdżającej. Dorośli w sezonie wysokim za 6-dniowy karnet zapłacą około 290 Euro, młodzież pozjeżdża ze stoków za około 215 Euro, natomiast dziecięcy karnet narciarski to koszt około 145 Euro. Dzieci poniżej 5 roku życia pozjeżdżają za darmo, a seniorzy powyżej 60 roku życia, mogą otrzymać zniżkę na zjazdy. Na wykupionym skipassie, można darmowo przejeżdżać skibussami między ośrodkami narciarskimi położonymi w tej części Styrii.

  Kamerki - Schladming

  Stoki narciarskie w Schladming i warunki tam panujące można oglądać na żywo na kamerkach internetowych. Główne parametry, które są na bieżąco aktualizowane na kamerach, to pogoda, opady śniegu, wartości atmosferyczne i możliwość podziwiania panoramicznych widoków szczytów Austrii. Jeśli ktoś kocha turystykę górską, powinien na kamerze sprawdzić przygotowanie szlaków do pieszych wędrówek. Jeśli ktoś uwielbia narciarstwo zjazdowe, powinien sprawdzić stan stoków oraz opady jakie mogą występować podczas dnia zjazdowego. To wszystko można sprawdzić na kamerze, która jest ogólnodostępna w Internecie. Aby podczas urlopu zimowego nie spotkały nas nieprzyjemności pogodowe, dobrze jest sprawdzić już wcześniej kamery, czy Schladming jest dobrze przygotowane na turystów zza granicy i czy po drodze np. na lodowiec, nie zaczną się niespodziewane opady deszczu lub śniegu lub czy nie nadejdzie ochłodzenie.

  Transport do Schladming - Samolot / Autokar

  Do Schladming można dojechać na różne sposoby. Transport samochodowy i transport autokarowy, to gwarancja dojazdu bezpośrednio do centrum ośrodka Schlaming. Natomiast lot samolotem, to obowiązek załatwienia sobie transferu z lotniska, do miejsca noclegowego. Dojazd samochodem, z Warszawy do Schladmig, to pokonanie 960 kilometrów. Podróż autem trwa około 10 godzin i prowadzi przez autostradę A1.
  Innym, równie wygodnym środkiem transportu jest dojazd autokarem. Podróż autokarem trwa około 13 godzin i jest najtańszą opcją dojazdu. Ostatnią, najwygodniejszą opcją dojazdu, ale niestety również najdroższą, jest lot samolotem. Lot trwa około 3 godzin. Bezpośredni lot jest dostępny zazwyczaj z lotniska Chopina z Warszawy do Portu Lotniczego w Innsbrucku w Austrii. Transfer z lotniska w Innsbrucku do Schladming, to około 3 godzin jazdy pociągiem lub wypożyczonym samochodem.

  Opinie o Schladming

  Blog & Porady
  Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
  2021-07-10
  Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
  WIĘCEJ
  Narty czy snowboard – Co wybrać?
  2021-06-30
  To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
  WIĘCEJ
  Jak dobrać kijki do nart
  2021-06-19
  Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
  WIĘCEJ

  Telefon

  INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

  Telefon

  NOWI KLIENCI 533 747 894
  533 781 203

  Telefon

  REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

  Telefon

  WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

  Szkoła narciarska

  SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771