Ski Welt (Austria) - wyjazdy narciarskie

Imponującej wielkości ośrodek narciarski Ski Welt położony jest w Alpach Kitzbuheslkich od ich zachodniej strony. Zdecydowana większość tras położona jest między dolinami Sollandl i Brixenthal. Turyści upodobali sobie trzy słynne w tym regionie szczyty: Brandstadl, Eiberg i Zinsberg. Góry sięgają do ok. 1600 metrów, trasy i tamtejszy teren podpasuje wszystkim odwiedzającym, tym którzy zaczynają przygodę z nartami oraz tym bardziej wyszkolonym. Tereny górskie zapewnią niesamowite emocje poszukiwaczom przygód podczas wędrówki na nartach, freerideowych zjazdach czy zimowej wspinaczki. Aby wybrać się na ekstremalną wyprawę warto zapisać się wcześniej w biurze organizujące takie imprezy. Przewodnik, z którym śmiałkowie będą eksplorować alpejskie szczyty, pokaże rzadko uczęszczane tereny oraz będzie czuwał nad bezpieczeństwem całej wyprawy.

SkiWelt

Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Ośrodek składa się z 9 wiosek. Going, Ellmau, Scheffau, Soll, Itter, Hopfgarten, Kelchsau, Westendorf, Brixen im Tale zapewniają bezpośredni dostęp do ponad 288 kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, wyjeżdżasz rodzinnie, jeździsz na nartach tylko dla przyjemności, lub jesteś doświadczonym narciarzem, w SkiWelt każdy znajdzie swoje miejsce i będzie się świetnie bawił.
Dla turystów dostępnych jest aż 90 wyciągów narciarskich, 3 parki rozrywki, 3 oświetlone tory saneczkowe. Zapierający dech w piersiach widok na ponad 70 ok. 3000 m. szczytów wprowadza w klimat prawdziwego górskiego pobytu.

Wyciągi narciarskie i trasy w Ski Welt

Długość trasy narciarskiej: 288km

Łatwe: 126kmŚredni: 127kmTrudny: 35km

Wyciągi:

Region narciarski Ski Weli jest jednym z najnowocześniejszych i największych w Austrii, jednocześnie uznany za największy nocny ośrodek. Jazda na nartach jest możliwa na 284 kilometrach tras, w tym 23 km zróżnicowanego terenu przeznaczonego do skiaplinizmu. Na stoki oraz tereny, gdzie znajdują się snowparki można się dostać dzięki 91 wyciągom narciarskim, stale udoskonalany system gondolek czuwa nad wygodą i bezpieczeństwem użytkowników. W tym ośrodku znaleźć można głównie trasy czerwone oraz czarne. Osoby posiadające duże umiejętności mogą wypróbować trasę nr 112, jej nachylenie miejscami przekracza 45 stopni. Nie zabraknie również oślich łączek przeznaczonych do nauki dzieci i osób początkujących.

Pogoda i warunki narciarskie Ski Welt

Pogoda podczas zimowego urlopu w Ski Welt, nie zawodzi. Co sezon można tu liczyć na ciepłe promienie słońca odbijające się od białych, śnieżnych zasp. Teren przeznaczony do jazdy na nartach znajduje się tutaj dość nisko jak na alpejskie standardy, nie przekracza on 2000 metrów n.p.m. W niższych partiach, podczas słonecznej pogody śnieg topnieje o wiele szybciej niż ten na dużych wysokościach. Jednak system naśnieżania jest bardzo wydajny i przygotowanymi trasami można się cieszyć od grudnia nawet do końca kwietnia. Najbardziej korzystne warunki pogodowe do uprawianie sportów zimowych występują w styczniu. Temperatury osiągają najniższe wartości, śnieg pada rzadziej jednak bardziej intensywnie, natomiast bezchmurne niebo w dzień zapewnia dobrą widoczność.

Ski Welt Skipass

Region Ski Welt powstał z połączenia mniejszych ośrodków. W tym momencie jest to często odwiedzane i doceniane miejsce wypoczynku wielu osób z całego świata. W sezonie zimowym 2013-14, zanotowano największą frekwencję ze wszystkich stacji narciarskich w Austrii, a trzecią na świecie. System sprzedaży skipassów jest tu bardzo rozwinięty, karnet można zakupić przez internet, a odebrać przez okienko bez wysiadania z samochodu. Zakup skipassów, jest róweniż możliwy w formie tradycyjnej. Każdy użytkownik wyciągów jest zobowiązany do posiadania własnego. Skipass upoważnia do korzystania z gondolek, ze snowparków, skibusów oraz użytkowania wszelkich stref chill znajdujących się przy skibarach i restauracjach znajdujących się na terenie narciarskim.

Kamerki - Ski Welt

Teren Ski Wel jest bardzo dużym obszarem, wiele kilometrów tras narciarskich oraz pieszych zapewnia rozrywkę całej rodzinie w ciągu dnia. Wieczorami sił można nabrać podczas pysznej kolacji w lokalej restauracji. Bazę noclegową stanowi aż osiem miejscowości znajdujących się wkoło Welt. Imprezowiczom polecamy większe miasteczka takie jak: Scheffau i Brixen im Thale. Natomiast osobom szukającym wyciszenia zaleca się wynajem wysoko położonych apartamentów w mniejszych mieścinach. Aby ocenić, które z miejsc będzie najlepszym do spędzenia urlopu można skorzystać z kamerek internetowych. Transmisja ukazuje centrum miejscowości, odległość od barów, restauracji oraz innych atrakcji turystycznych. Jest to także instrument bardzo przydatny narciarzom. Dzięki kamerom w szybki sposób można sprawdzić, jak wygląda sytuacja pogodowa na stokach oraz w wyższych partiach gór. Strony z kamerkami są darmowe i łatwo dostępne dla każdego.

Transport do Ski Welt - Samolot / Autokar

Dojazd do Ski Welt nie jest skomplikowany, miejsce docelowe jest oddalone o 20 kilometrów od jednej z głównych autostrad w Tyrolu. Wybierając własny samochód jako środek transportu należy liczyć się z wieloma godzinami spędzonymi za kierownicą. Droga z Warszawy liczy 1150 km natomiast z Wrocławia już 780 km. Jeżeli ta forma transportu zbyt obciąża Twój organizm należy zastanowić się nad podróżą samolotem lub autokarem. Lot ma to do siebie, że jest krótki, jednak trzeba dużo czasu poświęcić na lotnisku dokonując formalności, a port lotniczy jest zazwyczaj oddalony od miejsca docelowego o wiele kilometrów. Kolejną, bardziej wygodną opcją jest wybór autokaru, którego przystanek końcowy znajduje się możliwie jak najbliżej miejsca zakwaterowania.

Opinie o Ski Welt

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771