logotyp winter

  INFOLINIA OGÓLNA: 52 307 66 88  NOWI KLIENCI: 533 747 894 • 533 781 203
REZERWACJE VAL DI SOLE:  533 747 894  WYJAZDY FIRMOWE: 533 747 894

logo rossignol1

  INFOLINIA OGÓLNA: 52 307 66 88  NOWI KLIENCI: 533 747 894 • 533 781 203
REZERWACJE VAL DI SOLE:  533 747 894  WYJAZDY FIRMOWE: 533 747 894

Breadcrumbs Advanced

Narty Francja - wyjazdy narciarskie w Alpy

zdjęcie gór we Francji

Francja, to niezwykle różnorodny kraj, który od zawsze przyciąga rzesze turystów z całego świata. Przepiękne miasta, zachwycające krajobrazy, wspaniałe zabytki, bogata kultura czy wykwintna kuchnia - oto pięć niezaprzeczalnych walorów definiujących Francję jako miejsce bezapelacyjnie warte odwiedzenia. Miłośnicy serów i win poczują się tutaj jak w domu.

Położenie geograficzne jest niezaprzeczalnym atutem tego jakże ciekawego i zróżnicowanego kraju. Od białych, szerokich plaż wybrzeża północnego, przez urokliwe krainy i liczne parki przyrodnicze Francji środkowej aż po gwarne, eleganckie kurorty leżące nad Morzem Śródziemnym - każdy jest tu w stanie znaleźć dla siebie coś ciekawego. Także narciarze.

Oferta wyjazdów

Ważne informacje

Ośrodki i regiony narciarskie we Francji

Les Orres

Les Orres

Les Orres to region położony w Alpach Wysokich nad jeziorem Serre Ponçon. Jest dostępny tylko dla ruchu pieszego. Poza trasami dla narciarzy nie ma specjalnie wydzielonych tras dla snowboardzistów. Do atrakcji należy ski-joering, latanie na paralotni z nartami, psie zaprzęgi, czy wieczorne zjazdy z pochodniami.

Zobacz region
Les 3 Vallees / Les Menuires

Les 3 Vallees / Les Menuires

Les Menuires to jedna z głównych miejscowości największego regionu narciarskiego świata - 3 Doliny w Sabaudii. Do dyspozycji turystów jest 160 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. To bardzo dobry ośrodek dla dzieci oznaczony tytułem P’tits Montagnards oraz gwiazdą Famille Plus Montagne.

Zobacz region
Les 3 Vallees / Orelle

Les 3 Vallees / Orelle

Orelle to kameralna, mała miejscowość o tradycyjnej zabudowie (domy z drewna i kamienia) regionu 3 Doliny - największego ośrodka narciarskiego świata. Miejsce jest wyjątkowe ze względu na dostępność dla osób niepełnosprawnych. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać ze 150 kilometrów tras.

Zobacz region
Les 3 Vallees / Val Thorens

Les 3 Vallees / Val Thorens

Val Thorens to jedna z miejscowości regionu 3 Doliny. Niemal wszystkie jej trasy są położone na wysokości powyżej 2000 m n.p.m, ale wśród atrakcji turyści znajdą warunki do narciarstwa biegowego i alpejskiego, snowboardu, czy 6-kilometrowy tor saneczkowy. Stacja posiada bezpłatne skibusy.

Zobacz region
Pra Loup / Val d'Allos - La Foux

Pra Loup / Val d'Allos - La Foux

Pra Loup / Val d’Allos - La Foux to ośrodek w Alpach Prowansalskich, położony między Delfinatem, Prowansją a Włochami. Dominują trasy łatwe trasy dla średniozaawansowanych narciarzy, więc miejsce cieszy się powodzeniem wśród rodzin. Dobre warunki dla snowboardzistów, atrakcyjne trasy biegowe.

Zobacz region
Superdevoluy / La Joue du Loup

Superdevoluy / La Joue du Loup

Superdevoluy to większy, komfortowy ośrodek połączony systemem wyciągów z mniejszym La Joue du Loup, o charakterze kameralnej wioski, tworząc region sportów zimowych. Do dyspozycji jest 100 kilometrów tras zjazdowych. Wśród rozrywek: snake gliss, ski joëring, snowkite, czy psie zaprzęgi.

Zobacz region
Val di Sole

Valle d'Aosta / Puy Saint Vincent

Puy Saint Vincent to teren posiadający 75 kilometrów urozmaiconych tras zjazdowych. Snowboardziści mają dobre warunki do jazdy w puchu, choć zaleca się raczej zjazdy z przewodnikiem. Można korzystać również z 40 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, przejażdżek skuterami śnieżnymi, saniami, itd.

Zobacz region
Alpe d'Huez

Alpe d'Huez

Region Alpe D’Huez to międzynarodowej sławy kurort. Znakomite miejsce dla osób jeżdżących na nartach (120 różnych tras, parki śnieżne, trasy nocne) jest także punktem szkoleniowym dla dzieci. Posiada atrakcyjne trasy dla snowboardzistów, w tym słynną, 16-kilometrowa Sarenne. Dodatkowe atrakcje to przejażdżki skuterem śnieżnym, jaskinia lodowa, lodowisko, baseny.

Zobacz region
Chamrousse

Chamrousse

to stacja narciarska położona 30 kilometrów od Grenoble na południowej stronie masywu Belledonne. Najwyższym punktem regionu jest Croix de Chamrousse (2250 m n.p.m.). Wiele tras jest dostępnych dla początkujących (46 kilometrów tras łatwych), ale są też takie dla wytrawnych narciarzy (16 kilometrów).

Zobacz region
La Plagne

La Plagne

La Plagne posiada 132 szlaki i 220 kilometrów tras zjazdowych. Połączenie La Plagne, Peisey-Vallandry i Les Arcs doprowadziło do powstania Paradiski - jednego z największych centrów narciarskich na świecie, z trasami olimpijskimi, stadionem do slalomu Jean-Luc Cretier itp.

Zobacz region
Les 2 Alpes

Les 2 Alpes

Les Deux Alpes jest jedną z najwyżej położonych stacji narciarskich na świecie. jako pierwszy ośrodek w Europie umożliwia jazdę na nartach również latem, dzięki bliskości lodowca Girose.

Zobacz region
Risoul - Vars

Risoul - Vars

Region obejmuje miejscowość Risoul o charakterze górskiej wioski, położoną na wysokości 1850 m n.p.m. oraz dolinę Vars, w której znajduje się wiele snowparków dla początkujących (Kid Park), średniozaawansowanych, jak i doświadczonych riderów (Park de Eyssina).

Zobacz region
Serre Chevalier

Serre Chevalier

Region Serre Chevalier w Alpach Południowych obejmuje 16 wiosek. Są to dobre warunki przede wszystkim dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy, ale jest też wymagająca trasa Vallons de la Meije. Dobre warunki znajdą tu początkujący i zaawansowani snowboardziści.

Zobacz region
Les Sybelles

Les Sybelles

Ośrodek w Sabaudii posiada 310 kilometrów tras narciarskich i łączy ze sobą 6 ośrodków. Jest to czwarty ośrodek pod względem wielkości we Francji, z dobrymi warunkami dla narciarzy i snowboardzistów. Wśród atrakcji są wędrówki w rakietach śnieżnych, quady, paralotnie, czy wyprawy psich zaprzęgów.

Zobacz region
Isola 2000

Isola 2000

Ośrodek położony w Alpach Południowych ma zróżnicowane trasy narciarskie oraz zwykle duże opady śniegu. Snowboardziści mają odpowiednie warunki również poza wyznaczonymi trasami. Do atrakcji można zaliczyć skoki spadochronowe, jazdę quadem, a także lekcje prowadzenia auta po lodzie.

Zobacz region

Dlaczego Alpy Francuskie?

Alpy są trzecim, zaraz po Paryżu i Lazurowym Wybrzeżu, najchętniej wybieranym przez turystów miejscem wypoczynku na terenie Francji. Południowy wschód kraju, czyli Alpy Nadmorskie, Wysokie, Prowansalskie, Delfinackie oraz kraina Sabaudii, pełne są najwyższej klasy kurortów narciarskich. Słynne na całym świecie, doskonale przygotowane alpejskie stoki czekają na miłośników białego szaleństwa przez większą część roku. Bogaty wybór tras, ich różnorodność oraz wielorakość stopni trudności zjazdu powodują, że wyjazd w Alpy Francuskie można polecić zarówno zawodowcom, jak i zupełnie początkującym narciarzom i snowboardzistom. Liczne szkoły jazdy z pewnością pomogą nowicjuszom w opanowaniu umiejętności jazdy czy to na dwóch, czy na jednej desce. Wyjazd na narty do Francji nie musi wiązać się z ogromnym wydatkiem, co roku można zarezerwować miejsca dość tanio.

Mont Blanc

Turyści odwiedzający Alpy Francuskie mogą liczyć na moc atrakcji także poza stokami narciarskimi. Samo podziwianie majestatycznej królowej europejskich gór, czyli Mount Blanc, wznoszącej się na niebotyczną wysokość 4807 m n.p.m., zapiera dech w piersiach. Znakomitym miejscem do oglądania tego cudu natury jest położone u samego jej podnóża miasto Chamonix. Jego liczne kawiarenki i restauracje kuszą znakomitą kuchnią i wspaniałym, francuskim winem. Podobnych, sympatycznych miast i miasteczek jest w górach Francji całe mnóstwo. I te większe i te całkiem malutkie, jednakowo urocze, pełne eleganckich hoteli i przytulnych pensjonatów, zawsze gotowe przyjmować spragnionych śniegu turystów.

Grenoble

Odpoczywając od narciarskiego szaleństwa na stokach, warto odwiedzić miasto Grenoble, stolicę X Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1968 roku, dziś jedno z największych francuskich centrów naukowych, należących do Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Miejscowość Evian-les-Bains, znany ośrodek wodolecznictwa, zachwyca wspaniałymi widokami Jeziora Genewskiego, zaś miasto Aix-les-Bains, leżące nad jeziorem Bourget, to słynny ośrodek sportów wodnych i zimowych, a także cenione uzdrowisko.

Dzieci

Niemal we wszystkich ośrodkach znajdujących się w francuskich Alpach funkcjonują szkółki narciarskie dla maluchów, kluby z opiekunkami dla maluchów, stoki saneczkowe. Często można też korzystać z wyciągów dywanowych. Szukając odpowiedniego ośrodka warto zwrócić uwagę na oznaczenie Famille Plus - to marka ośrodków rodzinnych. środek w Les Menuires (3 Vallees) zapewnia opiekę dla najmłodszych dzieci, szkółki narciarskie już dla 2,5-latków, zabawy na śniegu dla 5-latków oraz rodzinne Skipassy (le Pass Famille). Dostępny jest tor saneczkowy o długości 4 kilometrów, a także aquapark i Fun Park.

Na podobne atrakcje można liczyć w Val Thorens (3 Vallees), gdzie obowiązuje bezpłatny Skipass dla dzieci poniżej 6 roku życia. Najdłuższy we Francji tor saneczkowy o długości 6 kilometrów pokonuje się w ciągu ok. 45 minut. Wyznaczono także Rando Pousette, czyli szlak przygotowany do prowadzenia wózków dziecięcych.

Dojazd

Aby maksymalnie wykorzystać urlop, warto wybrać możliwie najwygodniejszą formę dojazdu w Alpy Francuskie. Odpowiednią formą transportu wydaje się być samolot, lecz na jego pokładzie nie przewieziemy tyle bagażu, ile byśmy chcieli, a jak wiadomo na zimowy wyjazd narciarski zabiera się znacznie więcej rzeczy niż podczas letniej podróży pod palmy.

Własny samochód to już więcej zalet. Spakujemy co chcemy, narty wrzucamy na dach i jazda. Po drodze musimy pamiętać jedynie o zakupie winiet w krajach tranzytowych, zaplanowaniu noclegów, tankowaniach, pękniętej oponie lub co gorsza awarii. Na miejsce dotrzemy już zmęczeni i zamiast od razu zacząć korzystać z atrakcji okolicy - odpoczywamy po podróży.

Trasę z Polski w Alpy Francuskie najkorzystniej pokonać autokarem. Zamiast tracić nerwy i energię za kierownicą, lepiej od razu oddać się wypoczynkowi zasiadając w wygodnym fotelu klimatyzowanego, komfortowego autokaru, który bezpiecznie dowiezie pasażerów pod same drzwi hotelu. Każdy z uczestników wyjazdu może zabrać na pokład bagaż główny o wadze nawet 23 kilogramów.

Szanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookies