ALPE D'HUEZ (FRANCJA) - WYJAZDY NARCIARSKIE

Opis regionu Alpe d’Hue

Region Alpe d’Huez to wyjątkowo malowniczy obszar górski położony w departamencie Isere blisko Grenoble we francuskich Alpach. Znajduje się na łagodnie opadającym płaskowyżu masywu des Grandes Rousses na wysokości 1860 metrów. W jego skład wchodzi główny ośrodek narciarski oraz kilka mniejszych. Tereny należą do Parku Narodowego Ecrins i Parku Krajobrazowego. Alpe d’Huez to idealne miejsce na narty, ponieważ ma do zaoferowania ponad 100 tras narciarskich o łącznej długości kilkuset kilometrów. Dodatkowo znajduje się tam niemal tysiąc armatek śnieżnych i kilkadziesiąt różnego rodzaju wyciągów. W pobliżu położonych jest wiele parków śnieżnych, a także szkółek narciarskich. Korzystać można też z tras dla początkujących, ekstremalnych z różnicą wysokości powyżej 2000 metrów, a nawet oferujących możliwość nocnych zjazdów. Co więcej, sam region charakteryzuje się stosunkowo długą historią, ponieważ pierwszy wyciąg narciarski zaprojektowany przez francuskiego inżyniera o polskim pochodzeniu Jeana Pomagalskiego pojawił się tam w 1936 roku. Długo utrzymywaną tradycją jest wypas owiec na trawiastych zboczach przez rdzennych mieszkańców nazywanymi “Ludźmi z Wysokości”. Uważa się, że dzięki temu rzadziej powstają lawiny, szczególnie w okresie pierwszego śniegu. Inną zaletą wyjazdów do regionu Alpe d’Huez są warunki atmosferyczne – nieskazitelne powietrze oraz doskonały mikroklimat dla aktywnego wypoczynku. Ponadto obszar ten nazywa się Wyspą Słońca, ponieważ położenie na południowych stokach zapewniają średnio 300 słonecznych dni w roku.

Wyciągi narciarskie i trasy w Alpe d'Huez

Główną atrakcją w regionie Alpe d’Huez są idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Region doskonale sprawdzi się dla osób w każdym wieku lub rodzin z dziećmi. Można tam skorzystać skorzystać nie tylko z około 130 tras o różnym poziomie trudności, w tym najdłuższej czarnej trasy zjazdowej Piste de Sarenne, ale też w przypadku osób początkujących z oferty szkółek narciarskich.

Długość trasy narciarskiej: 250km

Łatwe: 70kmŚredni: 130kmTrudny: 50km

Ilość stoków narciarskich: 133

Niebieski: 77Czerwony: 40 Czarny: 16

Wyciągi narciarskie:70
Wyciągi krzesełkowe:25
Wyciągi orczykowe:31
Gondole:14
Armatki śnieżne:TAK
Snowparki:2
Trasy narciarstwa biegowego:50km
Tory saneczkowe:2

Istnieją również specjalne zajęcia całodzienne dla dzieci uwzględniające wyżywienie, czas na gry i zabawy oraz opiekę wykwalifikowanego instruktora podczas jazdy na nartach. W Alpe d’Huez dla urozmaicenia wyjazdu istnieje możliwość przejażdżek skuterem śnieżnym lub zjazdów różnymi nietypowymi pojazdami - AirBoard, Snake Gliss, Be One czy SnowTrikke. Ciekawym punktem programu podczas pobytu na nartach w regionie może być zwiedzanie jaskini lodowej. Nie zapomniano także o ofercie Apres-ski, która po aktywnym dniu zrzesza narciarzy podczas imprezy z tańcami i śpiewami.

Co jeszcze można robić w Alpe d’Huez?

Region Alpe d’Huez to doskonałe miejsce nie tylko na wyjazd na narty dla miłośników zimowego szaleństwa, ale też dla całej rodziny niezależnie od wieku i zainteresowań. Dla osób, które preferują jazdę na łyżwach istnieje możliwość skorzystania z oferty lodowisk. Dla prawdziwych poszukiwaczy przygód organizowane są wędrówki po lodowcu. Kierowcy mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas jazdy w głębokim śniegu, nauki jazdy samochodem po lodzie lub wyścigów gokartów na lodzie. Szczególnie dzieciom spodobają się wycieczki psimi zaprzęgami. Dodatkowo można polatać paralotnią lub helikopterem, skorzystać z krytych i odkrytych basenów, wspinać się po ścianie wspinaczkowej lub uprawiać różnorodne sporty, w tym tenis, koszykówkę, golf czy piłkę nożną. Ze względu na piękne środowisko naturalne kurort doskonale sprawdzi się również w letniej porze. Wieczorami odbywają się różnorodne imprezy kulturalne, biesiady i dyskoteki. Alpe d’Huez to również raj dla kolarzy. To właśnie tam odbywa się najważniejszy wyścig kolarski na świecie - Tour de France. W tym roku po raz 32 będą odbywać się na słynnej trasie z serpentynami. Nic dziwnego, że stała się jednym z najważniejszych do odwiedzenia miejsc związanym z tym sportem.

Jak dojechać do Alpe d'Huez?

Odległość od Warszawy do Alpe d’Huez wynosi 18576 kilometrów czyli 18 godzin jazdy. Należy kierować się na Zgierz i autostradą A2 przez Poznań dojechać do granicy z Niemcami w Świecku. Następnie kierować się na Lipsko i Frankfurt nad Menem, aby dotrzeć do Szwajcarii, a następnie przez Genewę do Francji.

Gdzie przenocować?

W całym regionie Alpe d’Huez jest ponad 30 tysięcy miejsc noclegowych, z czego najczęściej są to wielopiętrowe domy oferujące apartamenty do wynajęcia. Tego typu nocleg wiąże się często z doskonałą lokalizacją i pełnym wyposażeniem. W niektórych można również skorzystać z oferty wyżywienia. Istnieje również możliwość zakwaterowania w hotelu.

Dostępne hotele w Alpe d’Hue

Kamerki - Alpe d'Huez

Opinie o Alpe d'Huez

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews
Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771