LES SYBELLES (FRANCJA) - WYJAZDY NARCIARSKIE

Najbliższe wyjazdy

SKIPASS W CENIE
Les Sybelles Nowy Rok 02.01 do 09.01.2021r.
Francja, Les Sybelles, Polecane,
02.01 do 09.01.2021r.

Wyjazdy do Les Sybelles od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców całej Europy. Region ten leży w Alpach w masywie Arvan-Villards, tuż obok granicy z Włochami. Do dyspozycji masz 360 km tras.

Szkolenia Rossignol Dojazd własny Transport autokarem Wypożyczalnia nart
od 1099 zł
SKIPASS W CENIE
Les Sybelles ** 06.03 do 13.03.2021r.
Francja, Les Sybelles, Polecane,
06.03 do 13.03.2021r.

Blisko 360 km tras na jednym skipass, zakwaterowanie 100 metrów od stoku

Dojazd własny Transport autokarem
od 1179 zł
SKIPASS W CENIE
Les Sybelles 13.03 do 20.03.2021r.
Francja, Les Sybelles, Polecane,
13.03 do 20.03.2021r.

Les Sybelles to 360 km tras. Region ten leży w Alpach w masywie Arvan-Villards, tuż obok granicy z Włochami. Od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców całej Europy.

Dojazd własny Transport autokarem
od 1029 zł
od 1029 zł

Opis regionu Les Sybelles

Wyjazdy do Les Sybelles od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców całej Europy. Region ten leży w Alpach w masywie Arvan-Villards, tuż obok granicy z Włochami.Jest to jeden z największych, scalonych regionów narciarskich znajdujących się w Europie. W jego skład wchodzą między innymi: Le Corbier, Saint Jean d’Arves, Les Bottières, Fontcouverte la Toussuire, Saint Sorlin d’Arves, St Colomban des Villards, jak również położona nieco z boku Les Albiez. Warto tu zaznaczyć, że wszystkie powyższe wioski charakteryzują się odrębną tożsamością oraz charakterem, tworząc razem niepowtarzalną i niezapomnianą mozaikę, znajdującą się na dwóch terenach narciarskich: polu Albiez Montrond oraz polu Sybelles. Region, jakim jest Les Sybelles dysponuje ośnieżonymi stokami dedykowanymi narciarzom o różnym poziomie zaawansowania.

Les Sybelles, znajdujący się w samym sercu Sabaudii, to słoneczny płaskowyż obejmujący zarówno powyższe miejscowości, jak i wiele innych, nieco mniejszych osiedli mieszkalnych. Region narciarski położony u stóp góry Col de la Croix de Fer nieustannie się rozwija, dzięki czemu już dziś należy on do jednego z największych regionów narciarskich we Francji. Nowoczesny region narciarski, jak i malownicze miejscowości powodują, że każda osoba wybierająca się na narty do Sybelles znajdzie tu coś dla siebie.

Szeroka oferta wypoczynku, również dla rodzin z dziećmi, sprawiła, że część regionu Les Sybelles została wyróżniona odznaczeniem “Famille Plus”. Miejsce to, poza bardzo dobrymi trasami narciarskimi, cieszy się dużym powodzeniem także przez wzgląd na ciekawą ofertę sportową. Mowa tu przede wszystkim o trasach do narciarstwa biegowego, trasach do wędrówek górskich, kuligach z psimi zaprzęgami, jak i wędrówkach w śnieżnych rakietach. Co więcej, to właśnie tu można spróbować lokalnych specjałów, a wszystko to dzięki szerokiej ofercie gastronomicznej.

Wyciągi narciarskie i trasy w Les Sybelles

Wyjazdy do Les Sybelles cieszą się tak dużą popularnością głównie przez fakt, iż jest to jeden z największych regionów narciarskich położonych we Francji. Znaleźć tu można ponad 310 kilometrów zróżnicowanych tras narciarskich, z czego znaczna część z nich to stoki o średnim oraz łatwym stopniu trudności. Są tu aż 73 wyciągi, które łączą ze sobą 6 terenów narciarskich: Sorlin Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, La Toussuire, Le Corbier, Les Bottières, jak i St. Colomban des Villards. Wyróżnia je przede wszystkim różnorodność, a dzięki trasom położonym na zboczach I’Oullon są one ze sobą bardzo dobrze połączone.

Długość trasy narciarskiej: 310km

Łatwe: 53kmŚredni: 239kmTrudny: 18km

Ilość stoków narciarskich: 119

Niebieski: 74Czerwony: 36 Czarny: 9

Wyciągi narciarskie: 73
Wyciągi krzesełkowe: 25
Wyciągi orczykowe: 48
Gondole: 0
Armatki śnieżne: TAK
Snowparki: 2
Trasy narciarstwa biegowego: 23km
Tory saneczkowe: 1

Poza 200 kilometrami czerwonych tras miejsce to daje także idealne warunki dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Duża liczba niebieskich nartostrad powoduje, że osoby początkujące będą mogli cieszyć się zróżnicowanymi trasami. Poza tym, znaleźć tu można również idealne warunki do jazdy w głębokim śniegu, szczególnie na 'Ouilon, Bellard, jak i Grand Truc. Osoby preferujące jazdę szybką powinny zainteresować się czarną trasą o nazwie “Casse Pipe”. W Les Sybelles nie będą się nudzić także snowboardziści, dla których przygotowano nowoczesny snowpark Sy’X oraz wielbiciele narciarstwa biegowego, którzy mogą skorzystać z dwóch oświetlonych tras.

Ważne informacje

Pogoda i warunki narciarskie

Pogoda na dziś

Warunki narciarskie

Saint Sorlin d’Arves

Mówiąc o Les Sybelles nie sposób nie wspomnieć o przepięknej, położonej na stoku, miejscowości Saint Sorlin d’Arves, która wyróżnia się charakterystycznym dla Sabaudii stylem. To właśnie utrzymane w drewnie osady kształtują niezwykłą panoramę tego miejsca. Jest ono znane przede wszystkim ze swojego tradycyjnego wyrobu serów, których można spróbować w czasie przerwy od jazdy na nartach. Główna ulica usłana została wieloma sklepami oraz niewielkimi butikami. Duża ilość klimatycznych barów oraz restauracji przyciąga turystów swoimi regionalnymi smakołykami, jak i widokiem panoramy gór. To właśnie tutaj rzeczywistość przeplata się ze wspomnieniami, dając gwarancję niezapomnianych, urlopowych przeżyć.

Trasy

Osoby wybierające się do Les Sybelles otrzymują szeroki wybór różnego rodzaju tras oraz ośrodków. Jednym z nich jest La Toussuire, który mimo swoich dużych rozmiarów zdołał zachować swój rodzinny, alpejski charakter. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest piękna panorama gór, która rozciąga się z każdego zakątka La Toussuire, jak i duże nasłonecznienie. Inną stacją godną uwagi jest Le Corbier, dająca możliwość poruszania się bez konieczności odpinania nart. To właśnie tutaj wszystkie miejsca noclegowe dają przybyłym bezpośrednio dostęp do wyciągów, a stacja przeznaczona jest wyłącznie dla osób pieszych.

Warto również wspomnieć o Saint Sorlin d’Arves, który jest stosunkowo nowoczesnym ośrodkiem narciarskim, ale również malowniczo położoną miejscowością turystyczną. Została ona odznaczona gwiazdą “Famille Plus”, co oznacza, że odnajdą się w niej także rodziny z dziećmi. Poza doskonałymi terenami narciarskimi znaleźć tu można wiele restauracji serwujących lokalne specjały, które warto spróbować. Miejscowość ta, jak i jego drewniana architektura, doskonale komponują się z białymi stokami.

Dostępne hotele w Les Sybelles

Residence Les Fermes de Saint Sorlin
Francja, Les Sybelles,

Rezydencja Les Fermes de Saint Sorlin, położona jest w samym centrum Les Sybelles na wysokości 1600 m.n.p.m. Ta część regionu jest jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji przez turystów. Obiekt składa się z 12 drewnianych i bardzo komfortowych domów, w którym są 4, 6, 8 i 10-osobowe apartamenty. Każdy apartament jest w tradycyjnym alpejskim stylu. Posiada część dzienną z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, prywatną łazienkę, przechowalnie nart oraz TV z dostępem do kanałów kablowych. Z każdego apartamentu roztacza się piękny widok na dolinę Aiguilles d'Arves.

Kamerki - Les Sybelles

Zdjęcia - Les Sybelles

Opinie

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894