LES 3 VALLEES / ORELLE (FRANCJA) - WYJAZDY NARCIARSKIE

Les 3 Vallees, to nie tylko narty, biały puch i niezapomniane widoki. To także mnóstwo zimowych atrakcji, wyjątkowa infrastruktura oraz przyjazna atmosfera. Osiem miejscowości co roku, w sezonie zimowym gwarantuje mnóstwo rozrywek. Bez względu na to czy wybierze się dolinę Courchevel, La Tania, Meribel, Brides les Bains, Val Thorens, Les Menuires, Saint Martin de Belleville czy Orelle, zawsze znajdzie się coś dla siebie. Narty w Les 3 Vallees, to również freeride, freestyle, trasy do narciarstwa biegowego, trasy do pieszych wędrówek, tory saneczkowe i lodowiska. Oprócz sportów zimowych w Les 3 Vallees, można również rekreacyjnie skorzystać z centrum fitness, kręgielni oraz centrum odnowy biologicznej.

Najbliższe wyjazdy do Les 3 Vallees / Orelle na sezon 2021 / 2022

Opis regionu Orelle

Doliny Courchevel, Belleville oraz Méribel tworzą największy teren narciarski na świecie, zapewniając jednocześnie doskonałe warunki śniegowe aż do wysokości 3300 metrów. Na niezwykły charakter tego regionu wpływa przede wszystkim zapierająca dech w piersi panorama górska, doskonałe możliwości do uprawiania freeridu, szeroki wybór snowparków, jak również bardzo długie i zróżnicowane trasy narciarskie. Miejscowości położone w Trzech Dolinach bez wątpienia są bardzo urokliwe i jednocześnie nowoczesne. Od kilku lat turyści mogą podziwiać zupełnie nowy kierunek infrastruktury, na który składają się charakterystyczne dla regionu domki typu chalet, czy też przestronne apartamenty. Komfortowe przemieszczenie się pomiędzy dolinami Orelle umożliwiają wyciągi narciarskie, które dają możliwość przedostania się do najwyższej stacji narciarskiej w Europie, której wysokość wynosi 2300 metry.

Miejscowość Orelle położona jest w Trzech Dolinach, będących największym terenem narciarskim znajdującym się w Europie. Za pomocą kolejki gondolowej dotrzeć można bezpośrednio do Val Thorens w bardzo krótkim czasie, skąd mają Państwo doskonały dostęp do wielu stoków narciarskich. Charakterystyczne barokowe budynki niewielkie domki zbudowane z kamienia, jak i gościnność mieszkańców powoduje, że Orelle wyróżnia się spośród innych tego typu miejscowości. Jest to doskonały kierunek na spędzenie zimowych ferii – zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.

Wyciągi narciarskie i trasy w Les 3 Vallees / Orelle

Szeroki wybór tras narciarskich w Orelle powoduje, że każdy narciarz z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mają oni do dyspozycji zarówno łatwe trasy dedykowane osobom początkującym, jak również strome stoki oraz zbocza przeznaczone do jazdy w głębokim śniegu. Warto również wiedzieć, że część tras do jazdy w głębokim śniegu położona jest tuż obok wyciągów. Do innych trzeba dotrzeć na piechotę. Orelle daje także możliwość poszerzenia karnetu na "3 Vallées", który daje możliwość szusowania po 600 kilometrach nartostrad oraz korzystania ze 166 wyciągów.

Orelle daje także możliwość nocnej jazdy na nartach, a wszystko to dzięki oświetlonemu stokowi. Z pewnością jest to niezapomniane przeżycie, które cieszy się bardzo dużą popularnością we Francji. Warto więc wiedzieć, że teren narciarski, jakim jest Courchevel jest oświetlany w każdą środę, a znajdująca się tu 8-osobowa gondola pracuje dłużej. Oświetlony Family Park, jak i zjazd Verdons zadbają o zróżnicowane narciarskie doznania, a restauracja Les Verdons bardzo chętnie uraczy Państwa pożywnym posiłkiem oraz napojami.

Długość trasy narciarskiej: 150km

Łatwe: 76kmŚredni: 59kmTrudny: 15km

Ilość stoków narciarskich: 82

Niebieski: 44Czerwony: 29 Czarny: 9

Wyciągi narciarskie:32
Wyciągi krzesełkowe:15
Wyciągi orczykowe:8
Gondole:8
Armatki śnieżne:TAK
Snowparki:1
Trasy narciarstwa biegowego:brak
Tory saneczkowe:1

Pogoda i warunki narciarskie Les 3 Vallees / Orelle

Les 3 Valles, to jeden z największych ośrodków narciarskich w Alpach Południowo-Wschodnich, który słynie z pięknej pogody i wspaniałych warunków narciarskich. Les 3 Vallees położony jest na wysokości 1100-3230 m.n.p.m. i ma 600 kilometrów tras narciarskich. Les 3 Vallees, to region Alp Francuskich składający się z trzech dolin: Vallee de Saint Bon, Vallee des Allues i Vallee Belleville. Obszar Les 3 Valles, to 8 stacji narciarskich położonych na różnych wysokościach. Każda z dolin ma swoją historie i charakteryzuje się choć zróżnicowaną, to bardzo przyjemną pogodą. Klimat w Les 3 Valless jest typowo sabaudzki. To oznacza, że na każdej wysokości można spodziewać się innej pogody. Najbardziej słoneczne miesiące w sezonie zimowym to luty i marzec, natomiast największych opadów śniegu, możemy spodziewać się na początku każdego roku. Przykładowo w styczniu, w sezonie zimowym, w 2021 roku, śnieg padał aż 20 dni, a grubość pokrywy śnieżnej wynosiła prawie 350 centymetrów. Temperatura w miesiącach zimowych w tej części Alp Francuskich wynosi od -10 na lodowcu Peclet lub Chaviere, do +10 stopni w dolnej stacji Les 3 Vallees / Orelle.

Sprawdź aktualną pogodę

Urlop w Orelle - dla dorosłych i najmłodszych

Wyjazdami do Orelle mogą zainteresować się także rodziny z dziećmi W “The Mazot of Cores” zapewniona jest opieka dla dzieci, które nie przekroczyły 6 roku życia, wraz z wieloma ciekawymi możliwościami spędzania wolnego czasu poza stokiem. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy pobliskich miejscowości przyjeżdżają do Orelle, by móc podziwiać przepiękną panoramę górską oraz by poznać stoki, jakie oferuje ten właśnie region.

Dysponując karnetem narciarskiem “Val Thorens-Orelle” mają Państwo do dyspozycji aż 150 kilometrów nartostrad oraz 78 tras narciarskich, które zostały ze sobą połączone 32 wyciągami na wysokości nieprzekraczającej 3230 metrów. To właśnie tutaj mogą spełnić się marzenia wszystkich narciarzy o szusowaniu po przestronnych i codziennie innych nartostradach. Puste zbocza górskie, bajkowe zjazdy pośród drzew, jak i doskonałe połączenie wyciągów to znaki szczególne malowniczego krajobrazu w Orelle.

Skipass

Les 3 Valles, to jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie. Skipass w Les 3 Vallees, łącznie obejmuje około 600 kilometrów tras zjazdowych. Cały obszar to prawie 200 wyciągów narciarskich oraz dostęp do dwóch lodowców i kilku snowparków. Z uwagi na fakt, ze jest to ogromny obszar z wieloma atrakcjami, skipassy w Les 3 Valleess są droższe niż w innej części Alp Francuskich. Wyróżnić można tutaj skipassy dla dzieci, dorosłych i seniorów. Cena jest uzależniona od wieku i kształtuje się w następujących przedziałach: dzieci od 50 do 60 Euro/dzień, dorośli od 60 do 70 Euro/dzień i osoby starsze – od 55 do 60 Euro/dzień. Skipass w Les 3 Valles można wykupić kilka godzin, jeden dzień, kilka dni, tydzień lub na dwa tygodnie. Dla miłośników narciarstwa, którzy zjeżdżają całą zimę, dostępny jest również skipass na cały sezon.

Istnieje również możliwość wykupienia skipassa, tylko na część obszaru. Przykładowo można wykupić karnet na region Orelle/Val Thorens, na którym jest dostępnych 150 km tras o różnym stopniu trudności. Taki skipass polecany jest osobom, które jadą w tą część Alp Francuskich po raz pierwszy oraz rodzinom z dziećmi.

Dostępne hotele, apartamenty i noclegi

Les 3 Vallees, to ogromny wybór miejsc noclegowych, bez względu na dolinę, którą wybierzemy na urlop zimowy. Osoby, które chcą spędzić urlop zimowy w luksusowym hotelu, powinny udać się do miejscowości Courchevel. Jest tam duży wybór hoteli 4 gwiazdkowych, które są na bardzo wysokim poziomie. Nie jest to jednak tania opcja noclegu. Tańszą opcją jest wybór doliny Orelle, gdzie znajdują się Rezydencje z komfortowymi apartamentami. Wszystkie apartamenty posiadają aneks kuchenny, pokój dzienny i prywatną łazienkę. Jest to bardzo dobra propozycja dla osób, które wolą wyjazd budżetowy i przede wszystkim skupiają się na jeździe na nartach i atrakcjach związanych ze sportami zimowymi.

residence-les3valles
Residence Les 3 Vallees
Francja, Les 3 Vallees / Orelle,

Rezydencja Les 3 Vallees położona jest bezpośrednio na stoku narciarskim, w samym sercu Val Thorens. Każdy apartament w tej rezydencji jest z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym ze zmywarką, prywatną łazienką z wanną lub prysznicem oraz częścią wypoczynkową z rozkładaną sofą i telewizorem. Obiekt oferuje dostęp do WiFi oraz balkon z którego roztacza się piękny widok na Alpy Sabaudzkie. W okolicy znajdują się sklepy i restauracje, a karnet narciarski w tym regionie umożliwia dostęp do 600 km tras w największym ośrodku na świecie.

Kamerki - Les 3 Vallees / Orelle

Pogoda oraz warunki narciarskie w Les 3 Vallees emitowane są na kamerach online. Webcams dostępne jest dla każdego, kto chce wybrać się w daną część Alp Francuskich, w tym do Les 3 Vallees/Orelle. Kamery aktualizowane są praktycznie co godzinę. To oznacza, że na bieżąco można sprawdzać sytuację panującą na stoku narciarskim. Czy w danym momencie, na danej wysokości jest słonecznie, czy występują opady śniegu, czy jest mglisto, a może deszczowo? Jeśli jest słonecznie, to zjazdy są bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Jeżeli występują opady śniegu, należy przygotować się na trudniejsze warunki. Natomiast jeśli jest mgła lub deszcz, raczej nie powinno się ryzykować i po wyjściu na stok, korzystać tylko z tras, których jesteśmy pewni.
Kamery internetowe, to duże udogodnienie dla miłośników narciarstwa, ponieważ można na nich sprawdzić teren oraz warunki pogodowe, w każdej z 8 miejscowości Les 3 Valles, w tym Orelle… jeszcze przed wyjazdem w Alpy Francuskie.

kamerki Les 3 Vallees / Orelle
kamerki Les 3 Vallees / Orelle

Zdjęcia - Les 3 Vallees / Orelle

Video / Filmy - Les 3 Vallees / Orelle

filmy Les 3 Vallees / Orelle

FAQ - Często zadawane pytania

Mapa regionu Les 3 Vallees

Les 3 Vallees leży w południowo-wschodniej części Alp Francuskich. Aby lepiej poznać ten ogromny ośrodek, przede wszystkim należy skorzystać z mapy. To ułatwi poruszanie się po dolinach oraz miejscowościach całego obszaru. Na mapie znajdziemy trasy narciarskie, oznaczone kolorami. Każdy kolor, to stopień trudności danej trasy. To oznaczenie pozwala na zaplanowanie dnia zjazdowego po trasach, które są zgodne z umiejętnościami. Oprócz tras, oznaczone jest także położenie danego ośrodka w Les 3 Vallees oraz rodzaje wyciągów. Nie należy zapomnieć, że na mapie są oznaczone też miejsca w którym znajdziemy punkty informacji turystycznej oraz pomoc medyczną, w razie wypadku na stoku narciarskim. Mapa wskazuje trasy do narciarstwa biegowego, snowparki, snowbary, restauracje oraz inne miejsca rozrywki. Warto zaopatrzyć się w mapę i mieć ją zawsze przy sobie, by spokojnie wrócić do miejsca noclegowego, po całym dniu szusowania.

Ceny skipass Les 3 Vallees

Les 3 Vallees, to jeden z największych ośrodków narciarskich w Europie. Skipass w tym regionie obejmuje ponad 600 kilometrów tras i daje dostęp do 158 wyciągów narciarskich. Wyciągi położone są w 8 ośrodkach narciarskich, na każdej wysokości kurotrtu. W skład skipassa wchodzą doliny: Courchevel, La Tania, Brides Les Bains, Meribel, Saint Martin de Belleville, Les Menuires, Val Thorens i Orelle. Ceny w szczycie sezonu kształtują się w okolicach 60 Euro za dzień za osobę dorosłą (13-65 lat), a poza sezonem są o 10 Euro tańsze. Tańszy skipass jest dla młodzieży w wieku 5-13 lat i dla seniorów 65-75 lat. Młodzież w szczycie sezonu ma dostęp do całego Les 3 Vallees, za 42 Euro za dzień, a seniorzy za około 46 Euro za dzień.

Jak dojechać do Les 3 Vallees

Do Les 3 Vallees z Polski centralnej, można dojechać samochodem w 18 godzin. Najlepszą i najszybszą opcją dojazdu samochodem jest wybór trasy przez państwa: Czechy, Niemcy i Szwajcarię. Należy jednak pamiętać, że w Czechach trzeba mieć wykupioną aktualną winietę, a w Szwajcarii i we Francji autostrady są płatne. Przejazd przez Niemcy jest bezpłatny. Jeśli jednak dojazd autem jest zbyt długi lub zbyt drogi, to można wybrać opcje lotu samolotem. Z Lotniska Chopina w Warszawie, do Portu Lotniczego w Chambery-Savoie (które jest najbliżej Les 3 Valles – 80 km), dolecimy w niecałe 3 godziny. Z lotniska kursują pociągi, które dowożą w 2 godziny, bezpośrednio do Les 3 Valles. Natomiast najtańszą i przyjemną opcją, jest wybór autokaru. Autokar jedzie najdłużej, ale dowozi bezpiecznie, bezpośrednio do miejsca noclegu w ośrodkach wypoczynkowych Les 3 Valles.

Opinie o Les 3 Vallees / Orelle

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews
Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771