Adelboden (Szwajcaria) - wyjazdy narciarskie

Adelboden jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych terenów sportów zimowych z Szwajcarii. Wyjazd na narty w to miejsce to prawdziwa gratka dla młodszych i starszych narciarzy. Wyzwanie dla profesjonalistów będzie stanowić ponad 200 kilometrów tras. Jednak początkujący także znajdą coś dla siebie, ponieważ jest tam wiele tras niebieskich i oślich łączek gdzie najlepiej rozpocząć naukę jazdy na nartach czy desce snowboardowej. Nartostrady w miejscowość Adelboden zapewniają niezapomniane, zimowe przeżycia. Na wysokościach od ok. 2000 metrów n.p.m. nie występują wysokie drzewa więc entuzjaści jazdy znajdą tu sporo otwartej przestrzeni do wyczynów freeride’owych na nartach i deskach.

Ośrodek narciarskie Adelboden

Jego wysokość nad poziomem morza, długoletnia tradycja narciarska i szerokie stoki sprawiają, że miejscowość wypoczynkowa Adelboden-Frutigen jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Alpach Szwajcarskich. Region narciarski „Adelboden-Lenk… dänk!“ Obejmuje 56 najnowocześniejszych systemów transportowych obsługujących sieć tras o długości ponad 185 km. Adelboden to wspaniała zimowa arena, na której wszyscy entuzjaści sportów zimowych dostają więcej niż oczekują.
Zadbane trasy do narciarstwa biegowego, stoki saneczkowe i magiczne spacery po słonecznych płaskowyżach regionu zachęcają do odkrywania naturalnego alpejskiego krajobrazu, zatrzymując się po drodze w licznych górskich pensjonatach i alpejskich chatach.
Adelboden jest również stałym elementem kalendarza Pucharu Świata w narciarstwie FIS. Slalom gigant i slalom na szczycie Chuenisbärgli to klasyczne alpejskie imprezy narciarskie, które każdego roku przyciągają ponad 20 000 widzów do wioski zdominowanej przez majestatyczny Wildstrubel. Uzupełnieniem tych atrakcji jest noc narciarstwa biegowego Adelboden oraz centrum kulturalne „Old Tavern” jako bastion szwajcarskiej sceny muzycznej, z których oba cieszą się dużym zainteresowaniem w mediach. Goście doceniają przysłowiowe „przytulność i spokój” Adelboden.

Wyciągi narciarskie i trasy w Adelboden

Długość trasy narciarskiej: 210km

Łatwe: 93kmŚredni: 98kmTrudny: 15kmFreeride/Trasy: 4km

Wyciągi:

Miejscowość Adelboden oraz przylegające do niego miasteczko Lenk tworzą największy ośrodek narciarski w Alpach Berneńskich. Ukształtowane przez naturę trasy narciarskie przyciągają doświadczonych oraz początkujących fanów sportów zimowych. Osoby szukające silnych emocji powinny spróbować zjazdów z Fleckli’a, Engstligenlp’a, czy Tschantenegg’a. Początkujący narciarze oraz osoby lubiące spokojną jazdę najlepiej odnajdą się na Silleren. Tam znajduje się wiele łatwych tras, a wyciągi narciarskie są połączone z regionami Adelboden oraz Lenk. Na terenie ośrodka znajduje się okazały snowpark z własnym wyciągiem. Gran Masta Park szczyci się dużą ilością, dobrze przygotowanych przeszkód: również różnego rodzaju boxy, takie jak rainbow, double wave czy c-box, w sam raz do nauki pierwszych trików, a także corner, bonks i rynny.

Pogoda i warunki narciarskie Adelboden

W Adeldoben klimat jest surowy, ale stonowany. Pogoda nie jest bardzo zróżnicowana w przeciągu całego roku. Najwyższa średnia temperatura występuje w lipcu i jest to 17 stopni Celsjusza, a najniższa średnia to -5 stopni i można się tego spodziewać w styczniu. Pogoda zadowoli każdego narciarza w tej miejscowości. Klimat tundry sprawia, że to miejsce jest idealne do uprawiania sportów zimowych. Śnieg utrzymuje się tutaj przed kilka miesięcy, a w wysokich partiach gór nawet przez cały rok. Największe opadu śniegu występują w styczniu i trwają średnio przez 20 dni. Podane informacje bazują na danych z ostatnich 30 lat, więc jadąc na upragniony urlop warunki pogodowe na pewno Cię nie zawiodą!

Adelboden skipass

Skipass Adelboden - Lenk umożliwia dostęp do 220 kilometrów tras narciarskich. Zjazdy odbywają się między wysokościami 1075 m. a 2289 m. n. p. m. Całość jest obsługiwana przez nowoczesne wyciągi, które w szybki i bezpieczny sposób zabierają tysiące turystów na wybrane szczyty. Kolejki górskie działają w sezonie zimowym oraz letnim aby umożliwić turystom zwiedzanie pieszych szlaków. Ceny skipass’ów w tych sezonach różnią się między sobą. Posiadając karnet na dany region zyskuje się dostęp do wszystkich gondol, w tym 10-osobowej „Stand-Xpress”, wyciągów krzesełkowych oraz orczyków. Posiadając karnet kilkudniowy, można również skorzystać z oświetlonych stoków nocom. Jazda nocna odbywa się co piątek w lutym. Przy okazaniu ważnego skipass’u, nie ponosi się dodatkowych opłat za korzystanie ze stoków lub oglądanie sportowego show jazdy synchronicznej z laserami.

Kamerki - Adelboden

Jeżeli nie jest się pewnym pogody warto przed wyjściem na stoki sprawdzić kamerki internetowe, które ukazują podgląd z tras narciarskich oraz ski-barów przez całą dobę bez przerwy. Kamery pozwolą zweryfikować na którą część góry padają promienie słoneczne, lub która część jest zachmurzona czy zamglona. Warunki pogodowe bardzo wpływają na komfort jazdy więc jeżeli pogoda się popsuje to dzięki kamerką znajdziesz inne dogodne soki do jazdy na nartach/snowboardzie. Jest to dobry sposób, aby zerknąć, jak wyglądają kolejki przy głównych wyciągach. W czasach Covid-19 lepiej wybierać wyciągi, które charakteryzują się mniejszym obłożeniem, aby nie narażać siebie i innych na transmisję wirusa.

Transport do Adelboden - Samolot / Autokar

Wybierając autostrady i drogi ekspresowe, do Szwajcarii można dojechać nawet w 15 godzin. Jednak trzeba mieć na uwadze, że są one płatne, jedynie w Niemczech autostrady są bezpłatne. Jest wiele tras którymi można dojechać na miejsca, jednak rozważając wyjazd z Warszawy warto kierować się na Wrocław, Drezno i następnie na Berno, skąd już tylko godzinka od Adelboden. Transport publiczny także jest dobrze zorganizowany, można tam dotrzeć samolotem, pociągiem lub autokarem. Jednak warto mieć na uwadze, że podczas jazdy mogą wystąpić przesiadki i opóźnienia, co może skutkować niestawieniem się na czas w miejscu zakwaterowania. Wiele biur podróży oferuje przejazd autokarem do wybranego przez klienta hotelu, w cenie wykupionego wyjazdu.

Zdjęcia - Adelboden

Opinie o Adelboden

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771