Arosa Lenzerheide (Szwajcaria) - wyjazdy narciarskie

Wyjazd na narty do ośrodka Arosa – Lenzerheide jest znakomitym pomysłem do spędzenia wolnego czasu z rodziną lub z grupą znajomych. Każdy początkujący jak i profesjonalista znajdzie tu coś dla siebie. Region jest duży i cały czas się rozwija, udoskonalając swoją infrastrukturę turystyczną aby goście byli jeszcze bardziej zadowoleni. Wybierając się tu na narty można liczyć, także na wieczorne atrakcje dla osób w każdym wieku poczynając od dzieci, poprzez młodzież a kończąc na osobach starszych. Małe miasteczka z klimatycznymi restauracjami wspaniale nadają się na wieczorny spacer, natomiast lokalne bary obfitują w rozgrzewające trunki. Górska atmosfera i piękna pogoda przyciągają w to miejsce wielu fanów nart oraz snowboardu.

Ośrodek Arosa Lenzerheide

Ośrodek narciarski Arosa Lenzerheide przekonuje 225 kilometrami świetnie przygotowanych stoków, wieloma autentycznymi schroniskami alpejskimi i rekordową liczbą słonecznych dni.
Arosa i Lenzerheide są połączone ze sobą spektakularną kolejką linową „Urdenbahn”, która unosi się nad doliną Urden i zabierze Cię w 5 minut z Urdenfürggli w Lenzerheide do Hörnli w Arosie i odwrotnie.
Teren sportów zimowych Arosa Lenzerheide nie pozostawia nic do życzenia. Udogodnienia dla dzieci, snowparki, strefy jib dla szukających przygód narciarzy i snowboardzistów oraz doskonale przygotowane trasy na każdym poziomie zaawansowania. Stacja narciarska oddaje do dyspozycji turystów 43 wyciągi narciarskie. W ośrodku sportów zimowych Arosa Lenzerheide Twoje wakacje na nartach będą niezapomnianym przeżyciem.

Wyciągi narciarskie i trasy w Arosa Lenzerheide

Długość trasy narciarskiej: 225km

Łatwe: 110kmŚredni: 87kmTrudny: 28km

Wyciągi:

W ośrodku Aros – Lenzerheide znaleźć można aż 117 różnych tras narciarskich. 3 % z nich to trasy bardzo łatwe, kolejne 60% to trasy łatwe a pozostałe 27 % to trasy trudne. Jak widać to dobre miejsce, aby zacząć naukę jazdy na nartach, gdyż znajduje się tu sporo stoków o niedużym nachyleniu i bez wielu zakrętów. Jednak dla bardziej zaawansowanych narciarzy także znajdą się wymagające nartostrady. Jedną z nich jest trasa narciarska wykorzystywana na Pucharze Świata do zjazdów alpejskich o długości 2,5 km, o przeciętnym nachyleniu 31 % i maksymalnym spadku 66 %. W tym miejscu pięknym okolicznością przyrody towarzyszy nowoczesna infrastruktura, która w dalszym ciągu się rozwija. W styczniu 2014 roku została oddana nowa gondola łącząca dwie stacja Arosa i Lenzerheide. Był to moment przełomowy, ponieważ dotąd te ośrodki nie były ze sobą połączone, a teraz tworzą największy ośrodek narciarski w całej Gryzonii. Długość wyciągu narciarskiego Hörnli-Urdenfürggli, to 1,7 km i biegnie nad doliną Urdental bez dodatkowych podpór.

Pogoda i warunki narciarskie Arosa Lenzerheide

W ośrodku narciarskim Arosa-Lenzerheide panuje klimat kontynentalny. Charakteryzuje się gorącym latem oraz mroźną zimą. Dzięki temu pogoda w tym regionie znakomicie nadaje się do uprawiania sportów zimowych oraz pieszych wycieczek podczas sezonu letniego. W miesiącach zimowych temperatura wacha się między -3 a -11 stopni a opady śniegu występują średnio przez 18 dni w ciągu miesiąca. Na stokach z reguły jest słonecznie. Pogoda w miesiącach wakacyjnych jest upalana jednak występuje wtedy najwięcej opadów deszczu w ciągu roku, dzięki temu w powietrzu panuje odpowiednia wilgotność. Wybierając się w Alpy zawsze zależy być przygotowanym na wszelkie zmiany pogodowe.

Arosa - Lenzerheide Skipass

Kupując skipass na oficjalnej stronie internetowej regionu Arosa – Lenzerheide możesz zaoszczędzić nawet 6% niż kupując go w tradycyjnych punktach sprzedaży. Na stronie znajdziesz wiele rodzajów biletów od rodzinnych do pojedynczych. W tym regionie, każdy znajdzie bilet dostosowany do swoich potrzeb. Jest możliwość wymiany skipass’ami między dwójką dorosłych sprawujących opiekę nad dwójką dzieci do lat czterech. Warunkiem jest kupno biletu ważnego powyżej czterech dni. Do wyboru są także karnety grupowe, które wyróżniają, się specjalną zniżką. Dodatkowo dzieci do piątego roku życia otrzymują skipass za darmo, jednak na stoku muszą być pod opieką dorosłego który będzie miał wykupiony karnet w normlanej cenie.

Kamerki - Arosa Lenzerheide

W tak dużym ośrodku jakim są połączone miejscowości Arosa i Lenzerheide czasem ciężko zdecydować się na najbardziej dogodne miejsce kwaterunku, lub które trasy zjazdowe czy piesze szlaki wybrać na początku. 225 kilometrów tras daje bardzo wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Aby jak najlepiej go wykorzystać i nie martwić się złą pogodą na stokach, należy przed wyjściem z domu sprawdzić pogodę na kamerkach internetowych. Jest to wiarygodne źródło informacji, które weryfikuje w szybki sposób prognozę pogody. Kamerki internetowe pozwolą Ci zaplanować także inne atrakcje i jednocześnie uniknąć skupisk wielu judzi. Czasem kamerki ukazują także transmisję z obiektów zadaszonych takich hale sportowe czy lodowiska.

Transport do Arosa Lenzerheide - Samolot / Autokar

Wybierając samochód osobowy jako środek transportu do kurortu Arosa i Lenzerheide trzeba liczyć się z wyprawą liczącą minimum 13 godzin. Najkrótsza trasa ma 1205 kilometrów. Prowadzi ona głównie autostradami, drogami ekspresowymi. Aby dojechać do celu należy do budżetu doliczyć nie tylko koszt paliwa, ale także bilety za płatne odcinki drogi. Ruszając z północy Polski najlepiej jest się kierować na Berlin i następnie w dół. Natomiast jeżeli droga zaczyna się na południu Polski to szybciej dotrzemy do celu, gdy ruszymy w drogę przez Czechy. Dojechać do celu można na wiele sposobów, kolejnymi są: lot samolotem, zorganizowana wycieczka autokarem lub podróż liniami kolejowymi. Wybierając opcje dojazdu wymienione powyżej należy zapoznać się z rozkładem jazdy na oficjalnych stronach przewoźników.

Zdjęcia - Arosa Lenzerheide

Opinie o Arosa Lenzerheide

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771