Crans Montana (Szwajcaria) - wyjazdy narciarskie

Crans - Montana to inaczej nazywana szwajcarską krainą czterotysięczników i lodowców, gdyż jest otoczona przez cztery czterotysięczniki: Matterhorn, Weisshorn, Dent Blanche i Mont Blanc. Ta górska miejscowość znajduje się na wysokości 1500 metrów n.p.m. i jest zamieszkiwana zaledwie przez 6 tysięcy mieszkańców. Jest to typowo turystyczna mieścina żyjąca z prowadzenie hoteli, apartamentów czy z udzielania lekcji narciarstwa. Co roku przyjeżdża tu bardzo wielu turystów nastawionych na jazdę na nartach, w sezonie zimowym główną atrakcja są wyprawy na biegówkach lub białe szaleństwo na nartach zjazdowych. W letnich miesiącach, także nie ma tu czasu na nudę, można zwiedzać górskie szklaki trekkingowe lub w pobliżu jeziorze Lac de Tseuzier.

Ośrodek narciarski Crans Montana

Każdego roku Crans-Montana jest gospodarzem wielu międzynarodowych wyścigów narciarskich i snowboardowych. W świecie sportu wysoko ceni się 140 km tras i doskonałą infrastrukturę miejscowości (17 nowoczesnych wyciągów). Crans-Montana nadaje się do każdej dyscypliny i zainspiruje każdego entuzjazmem, od początkującego, przez maniaka, po profesjonalistę.
Sezon zimowy w Crans-Montanie oferuje niezliczone możliwości, niezależnie od tego, czy szukasz aktywnego wypoczynku, spokojnego pobytu, przebywania na łonie natury, czy wizyty w muzeum!

Miłośnicy sportu przede wszystkim uprawiają tutaj narciarstwo zjazdowe, podziwiając wyjątkową panoramę. Można również wybrać się na jedną z wielu tras skitourowych, biegowych lub pokazowych jak też jeździć na łyżwach na lodowisku Ycoor lub wziąć udział w jednej z wielu atrakcji kulturalnych oferowanych w destynacji. A dla rodzin czekają na Ciebie atrakcje, takie jak jazda na sankach lub snowtubing na Snow Island!

Wyciągi narciarskie i trasy w Crans Montana

Długość trasy narciarskiej: 103km

Łatwe: 55kmŚredni: 70kmTrudny: 15km

Wyciągi:

Teren narciarski w regionie Crans-Montana rozciąga się między 1500 a 3000 metrów nad poziomem morza. Wszystkich tras łącznie jest 140 kilometrów, a infrastruktura liczy dodatkowo 23 wyciągi narciarskie. Teren górski jest w tymi miejscu bardzo zróżnicowany więc wszystkie osoby na każdym stopniu zaawansowania znajdą coś dla siebie. Dla początkujących zaleca się wybierać pagórki i rozległe górskie łąki, natomiast bardzej doświadczeni mogą spróbować swoich sił na stoku Chetesron lub Petit Bonvin. Trasy narciarskie są bardzo dobrze przygotowana w ciągu całego sezonu. Śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do kwietnia dzięki wysokości oraz znajdującemu się powyżej lodowcowi Plaine -Morte. W dolnych partiach gór, przy początkowych stacjach gondoli stoki są dośnieżane w zależności od pogody.

Pogoda i warunki narciarskie Crans Montana

Pogoda i klimat w Szwajcarskim Crans-Montana nadaje się znakomicie do uprawiania sportów zimowych oraz do górskich wycieczek także w okresie letnim. Region wyróżnia się klimatem kontynentalnym, oznacza to, że miesiące letnie i zimowe pod względem temperatury bardzo się od siebie różnią. Występuje także wysoka dobowa amplituda temperatur, więc wybierając się w Aply należy spakować ubrania dostosowane do każdego rodzaju pogody. W miesiącach wakacyjnych termometry wskazują ponad 20 stopni, natomiast w styczniu i lutym średnia temperatura to -3 stopnie. Niedogodnością są występujące na górskich terenach porywiste wiatry. Warto przed wyjściem na narty czy pieszą wycieczką zapoznać się z prognozą pogody, aby być gotowym na wszelkie niedogodności.

Crans - Montana Dojazd

Ruszając z centralnej części Polski czas dojazdu wynosi około 16 godzin. Tras do wyboru jest wiele, jednak najszybsze prowadzą przez drogi ekspresowe i autostrady, które są płatnymi odcinkami drogi. Przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się z zasadami drogowymi, w każdym z mijanych Państw. Dodatkowo w poszczególnych krajach i regionach obowiązują inne obostrzenia w związku z wirusem SARS-CoV-2. Wygodną formą dojazdu jest skorzystanie z usług firm, które organizują wyjazdy narciarskie. Autokary zatrzymują się w większych Polskich miastach a następnie podwożą gości pod wybrany hotel. Dojazd jest zazwyczaj wliczony w cenę ogólną. Biuro Winter Event co roku zabiera setki osób na wyjazdy, a na stronie internetowej można sprawdzić ofertę na nadchodzący sezon 2021/2022.

Crans - Montana Skipass

Wybierając skipass musisz zdecydować się w którym ośrodku będziesz korzystać z wyciągów narciarskich. Koło siebie leżą: Crans, Montana, Barzettes-Violettes i Aminona, można również wykupić karnet obejmujący wszystkie wyżej wymienione regiony. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż bez konieczności korzystania ze, skibus’u można przemieszczać się między ośrodkami. Sieć wyciągów umożliwia jazdę po wszystkich stokach w różnych regionach oraz na lodowcu bez wypinania nart. Wykupując skipass kilkudniowy w cenie znajduje się dostęp do oświetlonych stoków w godzinach 19:00 -22:00. Trasy do narciarstwa nocnego liczą 4 kilometry. Aby nabyć karnet na wyciągi, czyli skipass, należy zakupić go oficjalnej internetowej stronie regionu lub w tradycyjnych kasach biletowych.

Crans - Montana Dojazd

Ruszając z centralnej części Polski czas dojazdu wynosi około 16 godzin. Tras do wyboru jest wiele, jednak najszybsze prowadzą przez drogi ekspresowe i autostrady, które są płatnymi odcinkami drogi. Przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się z zasadami drogowymi, w każdym z mijanych Państw. Dodatkowo w poszczególnych krajach i regionach obowiązują inne obostrzenia w związku z wirusem SARS-CoV-2. Wygodną formą dojazdu jest skorzystanie z usług firm, które organizują wyjazdy narciarskie. Autokary zatrzymują się w większych Polskich miastach a następnie podwożą gości pod wybrany hotel. Dojazd jest zazwyczaj wliczony w cenę ogólną. Biuro Winter Event co roku zabiera setki osób na  wyjazdy, a na stronie internetowej można sprawdzić ofertę na nadchodzący sezon 2021/2022.

Kamerki - Crans Montana

Kamerki są rozmieszczone w różnych punktach ośrodka, zazwyczaj są to miejsca wysoko położone. Zazwyczaj są to słupy wysokiego napięcia, latarnie, mury budynków lub filary podtrzymujące wyciągi narciarskie. Kamerki internetowe można obserwować na stronkach do tego przeznaczonych na przykład WorldCam. W tym miejscu można obserwować podgląd z kamer nawet z całego świata. Jednak wygodniejszą opcją jest wejście na oficjalną stronę regionu Crans – Montana, po wybraniu zakładki „kamery” dostępne są podglądy ze wszystkich kamer w danym ośrodku. Kamerki są aktualizowane przez stronę internetową i ukazują obecny stan tras narciarskich i inne ważne punkty ośrodka. Niektóre z nich są wzbogacone o pomiar temperatury.

Zdjęcia - Crans Montana

Opinie o Crans Montana

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771