Davos (Szwajcaria) - wyjazdy narciarskie

Wybierając się do szwajcarskiego Davos na narty, każdy fan sportu zimowego znajdzie coś dla siebie, bez względu na to czy jest osobą początkującą czy zaawansowaną. Teren jest różnorodny, więc można tutaj szkolić swoją technikę na wymagającym jak i łagodnym terenie. 11 % tras jest bardzo łatwych, 28 % tras jest łatwych, następnie 47 % jest trudna, a ostatnie 14 % tras jest bardzo trudnych. Region Davos oczekuje nie tylko na osoby jeżdżące na nartach, ale także na snowboardzistów. Przygotowane są dwa snowparki z profesjonalnymi przeszkodami. Teren Jakobshorn jest uwielbiany przez osoby szukające emocji, dzięki half-pipe i chatką, w których zawsze można liczyć na rozgrzewające apres-ski pod koniec dnia. W tym miejscu można się znakomicie bawić na nartach z grupą znajomych.

Ośrodek narciarski Davos

Góry Davos Klosters łączą Davos – najwyższe miasto w Europie (1560 m npm) – i Klosters – typową górską wioskę z pięknymi domkami oraz z pięcioma obszarami sportów zimowych. Z 269 km i 80 różnymi trasami, Davos Klosters Mountains jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Alpach. Narciarze, snowboardziści, freestylowcy i freeriderzy – a najlepiej wszyscy entuzjaści sportów zimowych w rozsądnej cenie otrzymają najpiękniejsze i najbardziej ekscytujące zimowe przeżycia. Od superpipe na Jakobshorn, przez Carverpiste na Parsenn, przez niezapomniane trasy freeride na Pischa, aż po tor dla dzieci na Madrisa i Rinerhorn. Ośrodek jest „kompletny” w pełni zaspokoi potrzeby każdego narciarza.

Najbardziej znanym i lubianym przez miłośników białego szaleństwa jest teren narciarski Parsenn. Znany jest jako kolebka narciarstwa w Szwajcarii i jako klasyczna góra narciarska z niekończącymi się stokami na szerokich trasach i schroniskami górskimi ze stylem i tradycją. Oferuje stoki na każdym poziomie trudności, od niebieskich po czarne trasy. 15 restauracji górskich dba o dobre samopoczucie fizyczne i zaprasza do kąpieli słonecznych na słonecznym tarasach.
Na Parsenn jest również najdłuższe zjazd który liczy 12 km od szczytu Weissfluh do Küblis. Stamtąd kolejka Rhätische Bahn zabiera sportowców zimowych z powrotem do Klosters lub Davos.

Wyciągi narciarskie i trasy w Davos

Długość trasy narciarskiej: 102km

Łatwe: 20kmŚredni: 60kmTrudny: 16km

Wyciągi:

Wyjazd na narty do Davos to bardzo dobra decyzja, ponieważ to miasteczko jest popularnym uzdrowiskiem zimowym już od końca XIX wieku. Na wysokościach pomiędzy 1124 a 2844 metrów n.p.m. goście znajdą aż 80 różnych tras narciarskich. Długość tras to aż łącznie 300 kilometrów, a całość jest obsługiwana przez 58 wyciągów narciarskich. Rozbudowana, nowoczesna infrastruktura gwarantuje turystom szybkie i bezpieczne przemieszczanie się, bez kolejek. Osoby, które nie znajdują przyjemności w jeździe na nartach czy snowboardzie mogą oddać się innym atrakcjom, których jest wiele w tym regionie. Młodsi ucieszą się z ośmiu tras przeznaczonych do saneczkarstwa i lodowiska, natomiast starsze osoby docenią 700 kilometrów oznakowanych, pieszych szlaków górskich.

Pogoda i warunki narciarskie Davos

Miejscowość Davos leży na wysokości 1590 metrów n.p.m. i to wpływa bezpośrednio na to jaka pogoda tam panuje. Klimat na tym obszarze jest określany jako klimat tundry, więc temperatura przez cały rok jest tam niska. Najwyższe temperatury przypadają tam na przełom lipca i sierpnia, a termometry wskazują wtedy około 10 stopni Celsjusza. Miesiącem najchłodniejszym jest natomiast styczeń i średnią temperaturą jaką można się wtedy spodziewać jest -10 stopni Celsjusza. Wybierając się w tamten region zimą lepiej nastawić się na śnieżną pogodę z licznymi przejaśnieniami. Sezon narciarski dzięki temu może trwać długie miesiące. Natomiast na fanów pieszych wycieczek w sezonach letnich czeka umiarkowana temperatura, bez upałów, jednak mogą wystąpić liczne opady deszczu. Warto przed wyruszeniem w góry zapoznać się z wiarygodną prognozą pogody.

Davos Skipass

Cena skipass’ów podczas sezonu zmienia się nawet kilkakrotnie. Najwięcej zapłaci się w sezonie wysokim, który w tym ośrodku zazwyczaj trwa od 19.12.20r.-05.04.21r. Zaoszczędzić natomiast można w sezonie niskim, czyli pod koniec sezon zimowego a dokładniej 06.04.21r.-18.04.21r. Podane daty miały zastosowanie w zimie 2020/2021, więc kupując skipass’y w kolejnych latach należy zapoznać się na stronie regionu ze zaktualizowanymi cenami. Różne ceny obowiązują dzieci (6-12 lat), juniorów (13-17) i dorosłych (18-64/65). Dodatkowo seniorzy kobiety 64+ i mężczyźni 65+ są upoważnieni do 10% zniżki na karnety regionalne na czas od 3 do 21 dni. Skipass jest imienną przepustką niezbędną do korzystania z wyciągów narciarskich. Kupując karnet na okres czterech lub więcej dni wykonuje się zdjęcie narciarza i umieszcza w bazie danych. Uczestnicy stoków nie mogą wymieniać się skipass’ami między sobą, ponieważ grozi to wysokim mandatem.

Kamerki - Davos

Wyruszając na narty lub piesze zwiedzanie górskich terenów warto wiedzieć wcześniej jak wygląda trasa i jak należy się przygotować na wyprawę. Czytanie poradników i informacji turystycznej w tym procesie jest bardzo ważne, jednak to nie to samo co obejrzeć trasę własnymi oczami. Jak to jest możliwe, skoro wybrany szlak lub stok ma zostać przemierzony pierwszy raz? Dobrym sposobem jest użycie kamerek internetowych. Kamery w alpejskich miejscowościach pokazują w czasie rzeczywistym obraz z górskich terenów turystycznych przez cały rok 24 godziny na dobę. Darmowe strony z kamerkami pozwolą zaplanować i odpowiednio przygotować się do wyprawy w Alpy, a także zweryfikować prognozę pogody. Na niektórych stronach podawana jest także temperatura, która obecnie występuje w miejscu ukazywanym przez kamerę.

Transport do Davos - Samolot / Autokar

Aby dotrzeć do ośrodka narciarskiego Davos najszybszym sposobem jest skorzystanie z usług linii lotniczych. W pobliżu znajduje się kilka portów lotniczych. Najbliższy z nich znajduje się w Zurychu i Friedrichshafen, jest oddalony od miejsca docelowego o 155 kilometrów. Kolejne lotnisko leży 175 kilometrów dalej w Innsbrucku oraz w Bazylea, która leży najdalej od Davos bo aż 240 kilometrów. Kolejnym etapem jest transport z lotniska do miejsca zakwaterowania. Można do tego użyć samochodu z wypożyczalni lub transportu publicznego. Dodatkowo niektóre hotele oferują transport z lotniska, należy wcześniej umówić się w tej sprawie z recepcją. Wybierając dojazd własnym samochodem podróż będzie trwać około 14 godzin. Jeżeli długa jazda jest zbyt uciążliwa, warto wybrać transport autokarem.

Zdjęcia - Davos

Opinie o Davos

Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771