Nendaz-Veysonnaz (Szwajcaria) - Wyjazdy narciarskie

Nendaz i Veysonnaz, położone są na wysokości 1400 m.n.p.m i są wspaniałym miejscem na spędzenie urlopu narciarskiego. Są to ośrodki narciarskie, które leżą w największym kurorcie Alp Szwajcarskich, a konkretnie w 4 Vallees (Cztery Doliny). Jest to świetne miejsce do uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz do wypoczynku w zimowej aurze. Cały teren słynie z organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie oraz z licznych atrakcji, które są dostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dostępność do kilkudziesięciu tras i szlaków, daje możliwość wyjeżdżenia się i spędzenia czasu w pięknych okolicznościach przyrody. Dotarcie do Mont Fort – najwyższej góry, tej części Alp Szwajcarskich, wzniesionej na wysokości 3350 m.n.p.m., nie jest wcale trudne, a widoki po zdobyciu tego szczytu są niesamowite. Wyjazd na narty do Nendaz/Veysonnaz, to również inne zimowe atrakcje. Znajdziemy tam snowparki, lodowiska, trasy do narciarstwa biegowego i do freeride’u. Nie brakuje również innych przyjemności związanych z urlopem zimowym. Można spróbować szwajcarskich serów w restauracji, białego wina w barze lub Swisso Kaffee w kawiarniach. Narty w 4 Valles, to wymarzona alternatywa dla osób kochających atmosferę wyjazdów narciarskich z lekką rozrywką w tle.

Najbliższe wyjazdy do Nendaz-Veysonnaz na sezon 2021 / 2022

Niestety obecnie nie mamy dostępnych wyjazdów dla rogionu Nendaz-Veysonnaz.
Jeśli jesteś zainteresowany innymi wyjazdami na narty lub snowboard sprawdź naszą pełną ofertę kliknij tutaj.

Szukasz wyjazdów do Nendaz-Veysonnaz?

Wyślij do nas zapytania, a postaramy się ZA DARMO znaleźć wyjazd, które będzie dopasowany do Twoich potrzeb.


  Opis regionu Nendaz-Veysonnaz

  Veysonnaz i Nendaz to urokliwe miejsca położone w 4 Vallées (4 Doliny) – największym zimowym centrum Szwajcarii usytuowanym w kantonie Valais w Alpach Pienińskich. Szwajcarska część tego pasma jest nazywana Alpami Walijskimi. To największy obszar narciarski w Szwajcarii i trzeci w Europie pod względem wielkości, więc każdy amator śniegu znajdzie tu dla siebie coś odpowiedniego. Les 4 Vallées łączy kilka miejscowości (Thyon, Veysonnaz, Nendaz, La Tzoumaz, Bruson, Verbier) w jeden duży kompleks narciarski o łącznej długości tras około 400 kilometrów. Obszerny teren jest połączony siecią wyciągów. Wyjazd na narty do 4 Vallées oznacza możliwość wybierania spośród wielu tras o różnym stopniu trudności. Jest to region bardzo słoneczny. W sprzyjających warunkach pogodowych sezon narciarski trwa tutaj od listopada do kwietnia. Jeśli ktoś nie zdecyduje się na zjazdy, ani na przełajowe narciarstwo biegowe, może podziwiać zimowe krajobrazy spacerując po szlakach wędrownych. W 4 Vallées swoje miejsce odnajdą również zwolennicy sportów takich jak freeride, snowcross czy heliskiing. Ogromną atrakcją są fantastyczne widoki, a wśród nich panorama Alp, którą można podziwiać z otoczonego lodowcami szczytu Mont Fort.

  Wyciągi narciarskie i trasy w Nendaz-Veysonnaz

  Zarówno Nendaz i jaki Veysonnaz są miejscowościami bardzo dobrze skomunikowanymi. To świetne punkty wypadowe do wyjazdów na narty.

  Słynna trasa “Piste de l’Ours” (trasa niedźwiedzia) jest znana dzięki mistrzostwom świata w wyczynowym narciarstwie alpejskim. Wielokrotnie odbywały się tu zawody Pucharu Świata. Trasa istnieje już od roku 1969, kończy się w Veysonnaz na wysokości 1490 m n.p.m. i jest przeznaczona raczej dla osób z większym doświadczeniem. Jej szczególną atrakcją są nocne zjazdy przy pełni księżyca, organizowane przez miejscowych przewodników.

  Długość trasy narciarskiej: 412km

  Łatwe: 168kmŚredni: 222kmTrudny: 22km

  Ilość stoków narciarskich: 86

  Niebieski: 19Czerwony: 11 Czarny: 5

  Wyciągi narciarskie:91
  Wyciągi krzesełkowe:21
  Wyciągi orczykowe:54
  Gondole:16
  Armatki śnieżne:TAK
  Snowparki:1
  Trasy narciarstwa biegowego:5km
  Tory saneczkowe:1

  Z Nendaz można wjechać gondolą na Tracouet (2200 m), gdzie znajduje się szkoła i przedszkole narciarskie. Stamtąd można udać się w dalszą trasę lub wrócić do Nendaz 5-kilometrowymi czerwonymi trasami La Nationale i Jean Pierre, albo łagodniejszą, niebieską L’Alpage o długości około 6 kilometrów.

  Z Tracouet można udać się do Siviez (1730 m n.p.m.) z 6-kilometrowym zjazdem trasą czerwoną, która pod koniec łagodnieje i staje się trasą niebieską.

  Z Siviez można przemieścić się do Mont-Fort z rewelacyjnym stanowiskiem widokowym, zaś z Mont-Fort rozpoczyna się kilka tras zjazdowych. Czerwone i czarne zjazdy biegną po stokach Greppon Blanc (2700 m n.p.m.), Mont Rouge (2491 m n.p.m.) i Etherolla (2450 m n.p.m.). Czarna trasa z Mont-Fort do Col des Gentianes jest bardzo stroma, zabezpieczona, lecz nie wyrównywana mechanicznie, więc pokonanie wybojów wymaga stalowych nerwów, mocnych nóg i dużych umiejętności.

  Pogoda i warunki narciarskie Nendaz-Veysonnaz

  Nendaz i Veysonnaz, położone jest w Alpach Pennińskich, gdzie pogoda w miesiącach zimowych jest idealna, szczególnie do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Nendaz i Veysonnaz, należą do największego w Szwajcarii ośrodka narciarskiego 4 Vallees. Temperatura w tych miejscowościach, kształtuje się na poziomie od -12 do + 4 stopni. Najcieplejszymi zimowymi miesiącami są: listopad i marzec, natomiast najzimniej jest w grudniu, styczniu i w lutym. Jeśli ktokolwiek planuje urlop zimowy do regionu Nendaz i Veysonnaz, powinien nastawić się na cieplejsze i chłodniejsze dni. Warto zaopatrzyć się w ciepłą bieliznę termiczną i odpowiednią kurtkę, ale również w koszulki na krótki rękaw i softshell, który jest odzieżą membranową, dostosowującą się do pogody. W regionie Nendaz/Veysonnaz, wstępują regularne opady śniegu już od listopada. Czasami biały puch pojawi się już nawet w kwietniu. Jednak zmienny klimat i opady śniegu nie oznaczają braku słońca. Większość dni w tej części Alp Szwajcarskich jest przyjemnych pod względem pogody, do uprawnia sportów zimowych oraz aktywnego wypoczynku.

  Veysonnaz

  Veysonnaz - niewielka, kameralna miejscowość leży 13 km od miasta Sion, w którym znajduje się port lotniczy. Jest zamieszkiwana na stałe przez niespełna 600 osób. Bardzo dobra infrastruktura odpowiada potrzebom osób, które lubią wyjazdy na narty, ale lepiej czują się odpoczywając bez tłumów, w życzliwej atmosferze spokojnej miejscowości. Ośrodek oferuje trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności - od łagodnych dla początkujących, po niezwykle trudne, stanowiące wyzwanie dla najodważniejszych narciarzy. Słynie z trasy “Piste de l’Ours” i mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, które odbywają się na tej trasie. Trasy przebiegają na wysokościach od 500 do 3000 m n.p.m., więc niezależnie od tego, czy jeździ się na nartach, na snowboardzie, czy też biega na nartach biegowych, można podziwiać piękne widoki na Dolinę Rodanu, czy Alpy Berneńskie. Sieć wyciągów umożliwia wjazd na Mont Fort (3300 m n.p.m.), najwyższe stanowisko widokowe w regionie czynne przez cały rok, zimą zaś punkt startowy kilku tras zjazdowych. Przez całą zimę można też korzystać z lodowiska, spa i krytego basenu.

  Nendaz

  Nendaz, serce 4 Vallees, to doskonałe miejsce na rodzinne wyjazdy na narty, leżące ok. 15 kilometrów od lotniska w Sion. Miejscowość jest położona na płaskowyżu (1300-1400 m n.p.m.), skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na Alpy Berneńskie, Pienińskie i Wadtlandzkie. Nendaz zyskało tytuł ośrodka przyjaznego rodzinom. Pomyślano o udostępnieniu ścieżek rodzinom z wózkami dziecięcymi, uruchomiono wypożyczalnie zabawek i można liczyć na wiele innych udogodnień niezbędnych najmłodszym turystom. Znajduje się tu dziecięce centrum narciarskie, szkółka narciarska i lodowisko, zachęcają także specjalne ceny rodzinnych skipassów. W czasie gdy dzieci uczą się stawiać pierwsze kroki na nartach pod okiem specjalistów, rodzice mogą korzystać z niebieskich, czerwonych i czarnych tras zjazdowych. Dogodne położenie Nendaz pozwala bez większych przeszkód dostać się na okoliczne szczyty: Dufourspitze, masyw Monte Rosa, Dom, czy Weisshorn. W Nendaz odbywają się także słynne zawody freeride z cyklu Freeride World Tour. Osoby szukające rozrywek wieczorami, znajdą tu bary i dyskoteki, mogą spędzać wieczory z towarzystwem orkiestry lub uczestniczyć w imprezach z DJ-ami.

  NENDAZ/ VEYSONNAZ - SKIPASS 

  Nendaz i Veysonnaz to ośrodki, które należą do największego regionu w Szwajcarii, czyli do 4 Vallees (Cztery Doliny). Jeśli jesteśmy osobami, które jadą w ten region Alp pierwszy raz, lepiej jest wykupić mniejszy i tańszy skipass, który obowiązuje na 200 kilometrów tras. Ten skipass upoważnia do korzystania ze stacji: Nendaz, Veysonnaz, Siviez i Thyon (51 wyciągów narciarskich). Jeśli jednak jesteśmy zaawansowanymi narciarzami, nastawionymi, na ciągłe zjazdy, to warto wykupić skipass na cały obszar 4 Vallees. Kurort 4 Vallees daje dostęp do skipassa na 412 kilometrów tras arciarskich. Oznacza to dostęp do 7 różnych ośrodków: Nendaz, Veysonnaz Siviez, Thyon, Verbier, Bruson i Savoleyre (91 wyciągów narciarskich). Oprócz możliwości skorzystania z danej ilości wyciągów i tras, w ramach skipassa można również poskakać w snowparku Wood Park, pobiegać po trasach do narciarstwa biegowego i wybrać się na wędrówkę po wyznaczonych szlakach Alp Szwajcarskich.

  Dostępne hotele w Nendaz-Veysonnaz

  W Nendaz i Veysonnaz znaleźć można hotele o wysokim standardzie oraz rezydencje, które pomieszczą nie ograniczoną ilość osób. Alpy Szwajcarskie słyną z hoteli 3 i 4-gwiazdkowych, których cena zazwyczaj jest wysoka. Przykładem jest Hotel Chalet Royal, położony w Veysonnaz, w którym ceny w sezonie zimowym dochodzą nawet do 2500 zł/za dobę za pokój 2 osobowy. Są tam wszystkie możliwe udogodnienia. Między innymi: centrum odnowy biologicznej, hotelowe wyżywienie, bliskość wyciągów narciarskich, widok z tarasu na Alpy, czy też bezpłatny parking. Ale jeśli urlopowicz bardziej nastawiony jest na jazdę na nartach niż siedzenie w hotelu, to warto zastanowić się nad niższym standardem. Wersją bardziej budżetową są Rezydencje, które są dużo tańsze, w pełni wyposażone i przy tym komfortowe. Przykładem jest Rezydencja Christiania w Nendaz. Apartamenty w tej rezydencji składają się z aneksu kuchennego, prywatnej łazienki, sypialni i części dziennej. Nie ma tam takich udogodnień, jak w hotelach, ale niższa cena, samodzielne przygotowanie posiłku czy bezpośrednie sąsiedztwo stoków, przeważa nad opcją hotelową.

  Kamerki - Nendaz-Veysonnaz

  Aby lepiej poznać region Nendaz i Veysonnaz, warto przejrzeć kamery internetowe. Na webcams wyraźnie widać panującą pogodę, o danej porze dnia i konkretnej godzinie. Większość kamer jest bardzo wyraźnych, więc jeszcze przed wyjściem na stok, można przygotować się do aktualnie panujących warunków narciarskich. Nie trzeba mieć dostępu do komputera czy laptopa, wystarczy mieć Internet w smartfonie i sprawdzić co dzieje się w określonych punktach Nendaz i Veysonnaz. Kamery, to nie tylko podgląd na to co może nas spotkać na stoku narciarskim. To również możliwość spojrzenia na piękne widoki Alp Szwajcarskich, których nie mamy szansy zobaczyć na żywo. Spojrzenie na kamery internetowe z perspektywy widza, może zainspirować do wyjazdu każdego, kto jeszcze nie był w tej części Szwajcarii.

  Zdjęcia - Nendaz-Veysonnaz

  FAQ - Często zadawane pytania

  Mapa regionu Nendaz Veysonnaz

  Aby lepiej wiedzieć, czego spodziewać się po regionie Nendaz lub Veysonnaz, przede wszystkim należy przeanalizować mapę. Wszystkie najważniejsze punkty zaznaczone są na mapie, przedstawiającej cały region 4 Vallees. Wytłuszczonym drukiem wyróżnione są ośrodki narciarskie, w tym Nendaz i Veysonnaz. Jeden i drugi kurort jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi, położonymi w pobliżu. Warto przejrzeć wszystkie punkty zaznaczone na mapie. Oznaczone są na niej trasy, wyciągi i stacje narciarskie. Oprócz ważnych informacji dla narciarzy zjazdowych, na mapie znajdują się również informacja dla osób nastawionych na aktywny wypoczynek. Zaznaczone są na niej przystanki na których zatrzymują się skibusy, punkty informacji turystycznej, punkty pomocy medycznej oraz inne. Każdy, kto wybiera się, do tak wielkiego kurortu narciarskiego, jak 4 Vallees – Nendaz/Veysonnaz, powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z mapą, na której zaznaczone są graficzne informacje dotyczące poruszania się po regionie.

  Opinie o Nendaz-Veysonnaz

  Submit your review
  1
  2
  3
  4
  5
  Submit
       
  Cancel

  Create your own review

  Average rating:  
   0 reviews
  Blog & Porady
  Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
  2021-07-10
  Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
  WIĘCEJ
  Narty czy snowboard – Co wybrać?
  2021-06-30
  To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
  WIĘCEJ
  Jak dobrać kijki do nart
  2021-06-19
  Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
  WIĘCEJ

  Telefon

  INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

  Telefon

  NOWI KLIENCI 533 747 894
  533 781 203

  Telefon

  REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

  Telefon

  WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

  Szkoła narciarska

  SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771