CERVINIA - BREUIL (WŁOCHY) - WYJAZDY NARCIARSKIE

Opis regionu Cervinia

Wyjazdy do miejscowości Cervinia od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Znajduje się ona tuż przy szwajcarskiej granicy na południowym zboczu Matterhorn. Region narciarski jest wysoko położony, dzięki czemu każda osoba, która decyduje się na przyjazd tutaj, otrzymuje gwarancję satysfakcjonującego poziomu pokrywy śnieżnej. Dużym atutem jest również bezpośredni dostęp do szwajcarskiego regionu, jakim jest Zermatt. Co więcej, w sytuacji rozszerzenia karnetu narciarskiego do “International” istnieje możliwość skorzystania zarówno z tras Breuil-Cervinia oraz Valtournenche, jak i z terenu Zermatt, znajdującego się po stronie szwajcarskiej. Wszystko to daje łącznie aż 360 kilometrów tras narciarskich.

Stacja narciarska, jaką jest Cervinia, zaliczana jest do grona największych i jednocześnie najciekawszych regionów, które wręcz trzeba zobaczyć, gdy znajdujemy się w północno-zachodniej części Włoch. Miejscowość ta usytuowana jest na pograniczu Szwajcarii oraz Francji na wysokości wynoszącej 2050 m.n.p.m. To właśnie w tym regionie narciarskim każdego dnia panują bardzo dobre warunki śniegowe, dzięki czemu Cervinia może poszczycić się mianem Królowej Śniegu. Warto również wiedzieć, że lodowiec Plateau Rosa łączy ośrodek Cervinia-Breuil wraz z ośrodkiem Zermatt. Cervinia jest także połączona z ośrodkiem Valtournenche poprzez Colle Cime Bianche, dzięki czemu istnieje możliwość korzystania z wielu kilometrów nartostrad.

To właśnie tutaj można skorzystać uroków tras zjazdowych położonych najwyżej w całej Europie. Znajdują się one na wysokości od 1800 do aż 3800 m.n.p.m. Ich widoki zapierają dech w piersiach i tworzą niezapomniane wspomnienia. Miejsce to daje też możliwość podziwiania majestatycznych szczytów takich jak Monte Rossa, Matternhorn, czy też Mont Blanc. Warto również wiedzieć, że istnieje możliwość wjechania na szczyt Małego Matterhornu (3280 m.n.p.m.) za pomocą linowej kolejki. W tym regionie narciarze mogą korzystać również z nowoczesnej i rozbudowanej sieci wyciągów.

Wyciągi narciarskie i trasy w Cervinia - Breuil

Cervinia to jeden z największych ośrodków narciarskich znajdujących się we Włoszech, w którym to część włoska została połączona z częścią szwajcarską. Włoska strona daje możliwość dostania się za pomocą wyciągów na wysokość około 3500 m.n.p.m. Natomiast szwajcarska część daje możliwość całorocznej jazdy na nartach na lodowcu, jak również wjazdu kolejką bezpośrednio na Mał Mattern. Warto jednak wiedzieć, że korzystanie ze szwajcarskiej części stacji możliwe jest wyłącznie po nabyciu dodatkowego suplementu do karnetu, który kosztuje około 30 Euro. Samo miasteczko cechuje się typowo włoskim charakterem i podbiło ono serca wielu turystów ze wszystkich zakątków świata.

Długość trasy narciarskiej: 23km

Łatwe: 31kmŚredni: 119kmTrudny: 50km

Ilość stoków narciarskich: 44

Wyciągi narciarskie:20
Wyciągi krzesełkowe:13
Wyciągi orczykowe:3
Gondole:5
Armatki śnieżne:TAK
Snowparki:1
Trasy narciarstwa biegowego:brak
Tory saneczkowe:1

Mówiąc o miejscowości Cervinia nie sposób nie wspomnieć o Valtournenche. Jest to nieduży ośrodek narciarski znajdujący się w otoczeniu alpejskich masywów z pięknym widokiem na Monte Cervino. Valtournenche połączone jest z trasami Cervinia - Breuil oraz ze szwajcarskim ośrodkiem Zermatt. Wszystko to sprawia, że można tu szusować przez cały dzień, bez konieczności zjeżdżania tą samą trasą. Wiele stoków położonych jest wysoko i nie są one zatłoczone, co pozytywnie wpływa na komfort jazdy.

Valtournenche to idealny kierunek na wypoczynek szczególnie dla osób średniozaawansowanych, jak i początkujących narciarzy, którzy chcą uniknąć zgiełku panującego w dużych kurortach. Miłośnicy narciarstwa mają tu do dyspozycji aż 36 kilometrów zróżnicowanych tras zjazdowych. Do najdłuższej trasy zalicza się Gran Pista (6,7 kilometra), której różnica poziomów wynosi 1294 metry. Dedykowana jest przede wszystkim narciarzom o średnim stopniu zaawansowania.

Główne atrakcje w Cervinia

Cervinia daje gwarancję wielu atrakcji, nie tylko tych związanych z nartami, czy snowboardem. Znaleźć tu można centrum fitness, basen, lodowisko, halę sportową oraz wiele innych, ciekawych miejsc. Można także jeździć po oświetlonych stokach, a dzięki ofercie helski, osoby zainteresowane mają możliwość jazdy na nartach w miejscach, do których dostać się można wyłącznie za pomocą helikoptera. Poza tym, wielbiciele aktywnego spędzania wolnego czasu, mogą spróbować swoich sił podczas wspinaczki na zamarznięte wodospady.

W miejscowości Cervinia życie tętni także nocą. Na przybyłych turystów czekają liczne dyskoteki, w których bawić się można do białego rana. Jedną z nich jest modny i popularny lokal Bianconiglio, w których to można doświadczyć muzyki granej na żywo. Do dyspozycji jest także wiele pubów, takich jak Grivola Pub, który serwuje między innymi piwa szkockie i irlandzkie, jak również Gasoline, w którym również znaleźć można szeroką ofertę trunków.

Cervinia to także propozycja dla początkujących

W rejonie, jakim jest Cervinia znaleźć można wiele oślich łączek oraz niebieskich stoków, idealnie przystosowanych dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Ponadto, istnieje możliwość skorzystania z aż 3 szkółek narciarskich: Nouva Cielo Alto, Cervinio oraz Breuil. Warto również wspomnieć, że w Valtournenche początkujący narciarze mają do wyboru aż 7 łatwych tras, takich jak: Cime Bianche, Rientro II, Riosette, Motta, Riento 1, Du Col, czy też Baracon.

Dostępne hotele w Cervinia

Kamerki - Cervinia - Breuil

Zdjęcia - Cervinia - Breuil

Opinie o Cervinia - Breuil

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews
Blog & Porady
Rodzaje nart – Jakie narty wybrać?
2021-07-10
Zakup pierwszego sprzętu często okazuje się problematyczny. Zazwyczaj wynika to […]
WIĘCEJ
Narty czy snowboard – Co wybrać?
2021-06-30
To pytanie zadają sobie nowicjusze sportów zimowych. Jest to trudne, […]
WIĘCEJ
Jak dobrać kijki do nart
2021-06-19
Na rynku istnieje wiele modeli oraz wielu producentów którzy w […]
WIĘCEJ

Telefon

INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

Telefon

NOWI KLIENCI 533 747 894
533 781 203

Telefon

REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

Telefon

WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894

Szkoła narciarska

SZKOŁA NARCIARSKA 531 901 771