VAL SENALES / MASO CORTO (WŁOCHY) - WYJAZDY NARCIARSKIE

Najbliższe wyjazdy do Maso Corto

Niestety obecnie nie mamy dostępnych wyjazdów dla rogionu Maso Corto.
Jeśli jesteś zainteresowany innymi wyjazdami na narty lub snowboard sprawdź naszą pełną ofertę kliknij tutaj.

Szukasz wyjazdów do Maso Corto?

Wyślij do nas zapytania, a postaramy się ZA DARMO znaleźć wyjazd, które będzie dopasowany do Twoich potrzeb.


  Opis regionu Maso Corto

  Ośrodek narciarski, jakim jest Maso Corto, znajduje się na wysokości 2011-3212 m.n.p.m. i leży on w sąsiedztwie lodowca Hochjoch, którego wysokość wynosi 3280 m.n.p.m. Znaleźć tu można ponad 35 kilometrów bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych, które dedykowane są narciarzom o różnym stopniu zaawansowania. Każda z nich obsługiwana jest przez 12 komfortowych i nowoczesnych wyciągów narciarskich. W przeszłości ośrodek ten słynął jako miejsce przemytników, ponieważ to właśnie między górami znajdował się szlak, w którym nielegalnie przekraczano granice.

  Współcześnie ta sama trasa, zwana Schmugglerrine, jest jednym z najtrudniejszych zjazdów znajdujących się w ośrodku. Warto tu także podkreślić, że to właśnie w Maso Corto każdego roku organizowane są Dni Polskie, podczas których przybywają nie tylko obywatele Polski, ale i wiele znanych i cenionych osobistości. Wiele osób twierdzi, że to właśnie Maso Corto jest drugą, zimową stolicą Polski, dlatego też tak wiele osób decyduje się na wyjazd właśnie tam. W ośrodku tym odnajdą się narciarze o różnym stopniu zaawansowania i każdy z nich znajdzie coś dla siebie.

  Wyciągi narciarskie i trasy w Maso Corto

  W Maso Corto znajduje się wiele tras i ośrodków narciarskich. W jednym z nich, Val Senales, znaleźć można aż 37 kilometrów doskonale przygotowanych tras, które zachwycają również swoimi widokami, a wszystko to za sprawą pobliskich szczytów sięgających ponad 3000 m.n.p.m. Co więcej, trasy te są odpowiednio szerokie oraz bardzo dobrze przygotowane, z czego z pewnością ucieszą się miłośnicy carvingowej jazdy. Należy jednak podkreślić, że ośrodek ten dedykowany jest raczej nieco bardziej doświadczonym narciarzom, co nie znaczy, że osoby początkujące nie znajdą tu czegoś dla siebie.

  Długość trasy narciarskiej: 37km

  Łatwe: 7kmŚredni: 15kmTrudny: 15km

  Ilość stoków narciarskich: 16

  Wyciągi narciarskie: 12
  Wyciągi krzesełkowe: 6
  Wyciągi orczykowe: 4
  Gondole: 2
  Armatki śnieżne: TAK
  Snowparki: 1
  Trasy narciarstwa biegowego: 24km
  Tory saneczkowe: 1

  Mówiąc o Maso Corto nie sposób nie wspomnieć o lodowcu Hochjoch. Na sam jego szczyt można wjechać wyciągiem Schnalstaler Gletscherbahnen w ciągu zaledwie 6 minut. Trasy znajdujące się na lodowcu dedykowane są doświadczonym narciarzom. Warto tu także podkreślić, że przez wzgląd na swoje wysokie położenie, ośrodek ten funkcjonuje przez cały rok, bez żadnych przerw.

  Narciarstwo zjazdowe w Maso Corto

  Teren Maso Corto znajduje się na wysokości 2011-3212 m.n.p.m., dzięki czemu sezon narciarski trwa tutaj od października aż do maja. Ośrodek ten dysponuje kilkoma łatwymi trasami, jednakże nie są one polecane osobom, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z jazdą na nartach. Miejsce to jest przeznaczone przede wszystkim osobom średniozaawansowanym. Przez wzgląd na dużą szerokość tras zadowoleni powinni być również fani carvingu. Stoki zostały przygotowane na najwyższym poziomie, a otaczające je widoki zachwycą każdego.

  W Maso Corto znaleźć można wiele tras trudnych, jednakże nawet te dedykowane osobom średniozaawansowanym mogą sprawiać trudność. Jest to także region pełen tras freeride’owych i to właśnie tutaj każdego roku organizowane są dni freeride’owe, podczas których, pod okiem profesjonalistów, można przetestować sprzęt oraz pojeździć w głębokim śniegu.

  Najciekawsze trasy - Maso Corto

  Do najciekawszych tras Maso Corto zaliczyć można z całą pewnością okolice Lazaun (od 2000 do 2430 m.n.p.m.), okolice Teufelsegg (od 2000 do 3034 m.n.p.m.), jak również zjazd Finailtal (3125 m.n.p.m. - 1900 m.n.p.m.), który znajduje się powyżej jeziora Vernago, nad którym rozpościerają się przepiękne widoki. Warto tutaj zaznaczyć, że powrót z tego miejsca możliwy jest wyłącznie za pomocą skibusu. Na terenie całych Włoch, jak i wielu innych państw europejskich, jazda na własną rękę poza wyznaczonymi trasami jest zabroniona, a nieprzestrzeganie tego zakazu może grozić odebraniem karnetu oraz wysokim mandatem.

  Snowpark mieszczący się w Maso Corto jest doskonałym przykładem wzorowego przygotowania tego typu miejsc. Znajdują się tu standardowe przeszkody, takie jak skocznie (zarówno małe, jak i nieco większe), a wszystko to położone na specjalnych liniach zależnych od umiejętności danej osoby. Jest to także ośrodek dedykowany freestyle’rom, a wszystko to za sprawą świetnego step-upu, na którym można ćwiczyć niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia. Innymi atrakcjami są raile, ławki, czy też standardowe boxy. Co równie istotne, snowpark posiada również bardzo dobrze przygotowany halfpipe, jak i własny wyciąg krzesełkowy.

  Dostępne hotele w Maso Corto

  Kamerki - Maso Corto

  Zdjęcia - Maso Corto

  Opinie o Maso Corto

  Submit your review
  1
  2
  3
  4
  5
  Submit
       
  Cancel

  Create your own review

  Average rating:  
   0 reviews
  Blog & Porady
  Przygotowanie fizyczne do sezonu zimowego
  2021-03-27
  Przygotowanie fizyczne do sezonu zimowego Jazda na nartach jest jednym […]
  ZOBACZ WIĘCEJ
  Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2021
  2021-01-27
  Cortina d’Ampezzo Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2021 Mistrzostwa Świata […]
  ZOBACZ WIĘCEJ
  W grudniu nie pojeździmy na nartach
  2020-12-04
  Jest oficjalna decyzja: w grudniu nie pojeździmy na nartach. Nieustannie […]
  ZOBACZ WIĘCEJ

  Telefon

  INFOLINIA OGÓLNA 52 307 66 88

  Telefon

  NOWI KLIENCI 533 747 894
  533 781 203

  Telefon

  REZERWACJE VAL DI SOLE 570 639 729

  Telefon

  WYJAZDY FIRMOWE 533 747 894